Listopad 2014

Ježíšek? Santa?

23. listopadu 2014 v 19:59 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Kofola už nasadila svou velký-zuby-nahoru reklamu co pamatuje i ukradení Vánoc křesťany. Vánoční výzdoby v obchodech nám už nějaký ten pátek nasazují depresivní hlásky do hlav, které nám našeptávají: "Dárky! Ještě nemáš dárky! Musíš nakupovat! Nakupuj! Nakupuj!!" Všude už na nás vykukuje Mikuláš s za rohem adventem a moje mamka už spálila dva plechy cukroví.

Je to tak, ještě není ani prosinec a Vánoce jsou tady v plné polní.

Mně osobně to nevadí, já Vánoce rád :) Navíc už mám od října nakoupeny všechny dárky, takže letošní vánoční stres se mě naštěstí netýká.

Ovšem kromě tohohle všeho tu je ještě jedna taková už skoro tradice a to, že během Vánoc se z ničeho nic, asi za pomoci tajemné vánoční magie a nedělních rituálů, mezi námi začne probouzet obrovské množství vlastenců a patriotů, kteří se sjíždějí na vlně moderního a cool protiamerikanismu a jednoduše řečeno - nenávidí Santa Clause. Nikoli proto, že to je zosobněná marnivost s obezitou a chodící reklama na nezdravý životní styl, ale proto, že to je údajně psychopat, co krade Vánoce. V Americe mají Grinche, my Santu, evidentně.