Září 2014

Agresivita dnešních blogerů

22. září 2014 v 18:30 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Na blog.cz se pohybuju už nějakých 8 let a poslední rok a víc se mi zdá, že dnešní kolektiv blogerů je tak nějako víc agresivní, než bývalo. Asi už jste všichni zvyklí na články typu, že úroveň AK klesá, že zde nejsou zde žádní dobří psavci a bla bla, no, tak tenhle můj článek do téhle série nepatří, fakt ne. Moje téma je obšírnější. Trochu si zde zavzpomínám na to, jací bývali blogeři před tou téměř dekádou let a jací jsou dnes. Článek jsem psal skoro přes 2 týdny, kdy jsem se snažil sepsat myšlenky tak, aby byly co nejvíc stravitelné, tak snad podávají co největší vysvětlení tohoto mého postřehu.


3 rady jak objektivně zhodnotit svůj design

9. září 2014 v 19:22 | Destinaetus |  Layouty
Dnes se podíváme na zoubek jednomu tématu, které se týká každého blogera. K sepsání tohohle článku mě donutila má téměř roční beznaděj v Designerském pranýři, kdy se mi někdy chce až křičet "Ty to sakra nevidíš?!" Diplomat ve mně by to chtěl taktně zamlčet, ale zjistil jsem, že na rčení "líná huba, holý neštěstí" je něco pravdy. V Pranýři jsem vysloveně na smrťácký tutovky, kdy člověk padá v mdlobách ze židle, ještě asi nenarazil, ale když si občas projedu členy AK, tak ano, přiznávám, že u některých designů rostu do stratosférických výšin.

Vsuvka pro notorické rejpaly: A ne, jmenovat fakt nebudu, jen se nad sebou konečně hezky zamyslete a zkuste, safra práce, trochu sebekritiky. A ne, že mi tu zas budete datlovat tu téměř posvátnou větu "Umím jen v Malování a stejně jde hlavně o obsah"! Od inteligentních psavců s blogerskými ambicemi bych čekal více snahy o sebezdokonalení.

Takže jsem sepsal tři jednoduché, skromné a doufám, že obecně známé rady, jak si vypomoci s dobráním se odpovědi na palčivou otázku "Je můj design dobrý?"