Akce "Flákáme se na entou" začíná

3. července 2014 v 18:30 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Poslušně hlásím, že zkouškové je úspěšně za mnou a začínají mi prázdniny. Tudíž takový menší prvoprázdninový report, jak jsem si mohl rozsekat mozkové závity u poslední zkoušky, jak jsem přitom znásilňoval štěstí až řvalo jak děvka a pak mě cosi osvítilo abych se začal připravovat do školy už teď.


Zkouška z managementu, díky které jsem měl noční můry z Elm Upce Street, byla pokořena! Ani nevím, kde se ve mě ty vědomosti a důvtip braly.

Bál jsem se tý zkoušky, protože veškeré své štěstí jsem vyplýtval na zkoušce z literatury, kde jsem chytnul nějaký záchvat geniality či co a i když jsem si vytáh otázku, kterou jsem z celého srdce nechtěl, a ještě se mě pak z povinné četby ptal i na ty knihy a ukázky ze seminářů, které jsem už vůbec nechtěl, tak i přesto se mi povedlo nastartovat mozek, zatmělo se mi před očima a chrlil to na učitele až byl úplně shocked jak jsem excellent! Jeho slova. Mám za 1, děti moje. Spokojeností jsem vrněl asi jako naše číča, která je tohle léto nějako fotogenická.

(Jo, jen jsem chtěl někam šoupnout tu fotku :D)

Na managament jsem šel s pocitem, jako bych měl hlavu položenou na špalku a kat mezitím co nejvíc tupil sekeru, aby to trvalo co nejdýl a bylo to co nejvíc bolestivé. Bezhlavý Nicku, tak trochu tuším jak jsi se musel cítit. Ale realita byla nakonec jiná. Chytnul jsem na zkoušku tu správnou zkoušející a dokonce jsem párkrát přítomné i rozesmál, což se teda divím.

B: "Takže jste teď vyjmenoval základní ekonomické otázky a také tržní systémy. Je mezi nimi nějaká souvislost? Nějaký vztah?"
Já: "Hm…no…hm…evidentně ano."
B: Smích


Já když jsem na smrt vystreslej tak srším vtipem a šarmem asi jako Heydrich při proslovu. Ale mám to v kapse. Sic za 2-, ale to proto, že test před ústní jsem podělal, ostatně o tom jsem se už vehementně chlubil tady, takže lepší známku jsem ani dostat nemohl.

Jak jsem dorazil na byt, tak jsem musel tu radost vypustit ven. Nic hlasitého jsem vyvádět nemohl, protože bych asi probudil toho malýho ďábla co se teď sousedům pod náma narodil a stačí, když prořve celou noc. Tak jsem sebou fláknul na postel a kopal a flákal sebou ze strany na stranu jako kdybych měl epileptický záchvat. A ještě jsem přitom vydával takový divný přidušený pazvuky, jak jsem v sobě potlačoval ty výkřiky radosti.

Jako další položku na seznamu cílů na prázdniny jsem si dal potrénovat svou angličtinu. Příští semestr si budu muset znovu zapsat jeden předmět, který jsem neudělal a s hodně moc velice moc velkou pravděpodobností chytnu toho stejnýho učitele. Ještě teď mám v hlavě zarytý ty jeho proslovy, jak nikdo neumíme anglicky, máme mizernou výslovnost a nic neumíme - ve zkrácené verzi. A zkrátka veškeré sebevědomí ohledně mé angličtiny šlo do rekta. Taková Cirrat nebo m. si ještě možná vzpomenou, jak mi kontrolovaly mé eseje, jestli je mám správně. Taková to byla sekaná, že jsem potřeboval i korektory. A ta jeho mantra při psaní esejí Be more specific!, kterou už asi smolí několik generací studentů, jelikož to je už i napsaný propiskou ve výtahu a kdesi po stěnách (Ani nemusíte být kaligrafové abyste podle rozklepanosti rukopisu mohli odhadnout, že to bylo psáno s hodně velkým afektovaným nasráním). Anebo když kázal jak se zlepšit, tak jeho tři prokletá slovíčka Speaking! Reading! Writing!, které najednou zopakoval aspoň třikrát, asi aby tomu dodal ten důraz.

Ale já si tohle léto řekl: Já to tomu americkýmu genitálnímu vývodu nedám! (cenzurovaný přepis)

Tudíž začnu číst knihy v angličtině a pokud možno i nějaké ty malé engliš články si zkusím vrznout. A cože mě to osvítilo? Ne, žádný opakovaný záchvat geniality to nebyl. Blesk na stejný místo nikdy neuhodí dvakrát. I když, s tou mou smůlou… Ne, to bratr mi přivezl první díl Game of Thrones v angličtině, jestli si to nechci přečíst. Byl bych trotl-analfabet kdybych řekl ne! Dokonce jsem našel i svou záložku z papyru, kterou jsem si před x lety koupil, pak uklízel v pokoji, čímž jsem zdemoloval ten svůj krásný chaotický řád zvaný srovnaný bordel, tudíž ji někde zašantročil a nemohl najít. Nakonec se ukázalo, že byla zastrčená v Jámě a kyvadle od Poea.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 3. července 2014 v 19:00 | Reagovat

K flákací akci se neprodleně přidávám!

2 Kamm Kamm | Web | 3. července 2014 v 21:43 | Reagovat

Vidím, že nadšení z konce zkouškového cloumá blogerským světem! A je hezké, jak máme všichni takové ty plány na prázdniny, v čem se zlepšíme a co doženeme, a prostě spousta předsevzetí. Bojím se, že stejně nakonec zůstane jen u toho flákání. :D

3 Taychi Taychi | E-mail | Web | 3. července 2014 v 21:50 | Reagovat

Flákám se, brigáda žádná. Chjo. No, ale knih jsem si napůjčovala, dokud mám čas číst, tak chci číst. Abych jenom neměla potrénovaný mozek, přihodila jsme  i cvičení. Hru o trůny sehnat v angličtině je lehčí než v češtině. Minimálně u nás v knihovně :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama