Zkouškové: Žiji, přežívám, existuji

26. května 2014 v 17:48 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Jak to tak v tohle roční období bývá, tak přízrak jménem Zkouškové Madafaka ožívá, nazouvá papuče s králíčky, obchází všechny studenty a šeptá jim laškovně do ouška Už se to blížííí, zatímco si pošušňává na jejich mozkových buňkách.

Nehodlám se vymlouvat na nedostatek času. Je to už takové to studentské klišé. Čas je, ale tělo připravené jaksi není. Jen otevřu knížku, tak po asi 20 stránkách mě už začínají bolet oči, tudíž třeba takového Sběratele jsem louskal asi 3 týdny (i když asi 90% z toho tvořilo učení na test z managementu a dny doma, kde vládne taková atmosféra, že lidi se slabšími nervy by asi začli zpívat Lalala zatímco by je vezli do blázince). Jakýkoli mozkový proces je nadlidský výkon. Hned po první stránce mi hlava migrénou hlásí, že žádné informace přijímat nebude a prostě ne. Můžu se vztekat jak harant v hračkářství kterýho popad megalomanský amok po plyšácích. Ale stejně ne. Ne a ne a ne. A přitom je ta hlava tak dutá, že by člověk řekl, že by to nemělo dělat problém. Budu si s ní muset nějak promluvit. Volejte Chocholouška.

A nebo zkusit gumové medvídky mezi skripty?


Když je řeč o tom testu z managementu. Víte jak jsem nasratý? Nebudu tady ze sebe dělat nějakého mučedníka, který by nad těmi skripty pomalu vypustil duši a sedřel si kůži, zas tak šrotovací student opravdu nejsem. A kór když se jedná o něco spojeného s matikou. Fuj fuj to sprosté slovo na M. Ale i tak jsem tomu nějaký ten čas obětoval, doufal, že se tam objeví něco z toho, co jsem se učil. Dokonce jsem si na to kupoval i novou kalkulačku (Tu starou ještě na gymplu jsem jednou zapomněl ve fyzikárně po hodině. Bál jsem se zeptat učitelky, jestli ji nenašla, protože jsem v ní měl taháky) za těch podělaných 6 stovek!
A co myslíte?

5,5 bodů ze 40. Chňa!

Test probíhal nějak takhle:


No, tak si na ústní máknu, jestli chci ty kredity.

A dost o zkouškovém, ještě mám asi 2 knížky co musím přečíst do zkoušky a pak si všech 10 (nebo kolik) nastudovat. … Ale radši sedím u blogu, že :D

Pak tu je také fakt, že ani to mé psycho rozložení nebylo doteď úplně ideální. Nebudu se o tom rozepisovat. Poslední dobou jsem si na to až moc stěžoval a řekl bych, že až moc lidí do toho zahrnoval. (Lepší si to uvědomit pozdě než nikdy) A já nemám rád sebelítost a nesnáším když s ní někdo otravuje ostatní. Fakt ne.

A jelikož je ono zkouškové (cítím se, jako bych ho měl už od půlky přednáškového), tak se mi zákonitě v hlavě rojí ohromná kupa a nepřeberné množství nápadů a prostě inspirace se na mě hrne ze všech koutů. Například jsem měl v plánu, že si udělám takový ty napůl DIY stojany na čajový svíčky. Zkrátka skleněnou hranatou skleničku, do ní nasypat nějaký kamínky/oblázky a do toho dát tu čajovou svíčku. Pokud máte dostatečnou fantazii, tak asi víte co mám na mysli. Dokonce jsem měl cestu do města, že se po komponentech podívám.

No, výsledek je trochu jiný, ale whatever, jako dekorace to ujde a celkem se to sem i hodí.

Blíží se prázdniny, takže také musím řešit, kde budu skládat hlavu ke spánku. Buď budu celý 3 měsíce oxidovat doma, což bych si teda radši nechal vytrhat všechny zuby bez anestézie. Anebo se uhnízdit u přítele a jít k němu do práce na brigádu. V rámci záchrany svých nervů raději zvolím druhou možnost. A přitom se mi tady na bytě teď začalo celkem líbit. Co se jedna spolubydla odstěhovala, tak jsem ukořistil její samostatný stůl a mám konečně místo, kde si můžu volně akumulovat bordel, aniž by to bezprostředně někomu překáželo. Ale zase si nepředstavujte nějaký hory špinavých hrnků, zmuchlovaných papírů a hrabošského haraburdí. Prase nejsem. Je to jen takový malý roztomilý decentní bordel. Ale fotku radši přikládat nebudu.

A optimistická tečka na závěr.

Dnes mám za sebou téměř dvoudenní učení otázky do managementu. Zatím se mi to daří tak z 70% držet v hlavě, takže z toho mám celkem dobrý pocit. Třeba se to do zkoušky i stihnu našrotit a budu perlit (doufejme, že v dobrém slova smyslu). V nejhorším si to zopakuju příští rok. Hlavní je se nenechat rozhodit, víte. Ale kuš, má to být přece optimistické. Učení mi jde skvěle, zatím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 26. května 2014 v 18:41 | Reagovat

A bude hůř = státnicově. :D

2 Lokusta Lokusta | Web | 26. května 2014 v 20:33 | Reagovat

Pri tom teste si získal aspoň niečo, no nie? A ako to, že môžeš ísť na ústnu? My musíme mať zápočet na E, aby nás na ňu pustili. Video nadmieru pobavilo. :D Držím palce pri učení. (Ja osobne už prázdninujem.)

3 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 1. června 2014 v 16:38 | Reagovat

To tak znám! Hlavně ty hromady tvořivých nápadů, které se člověku vyrojí v hlavě vždycky ve chvíli, kdy má nejmíň času :-D

4 Viollet Viollet | E-mail | Web | 29. června 2014 v 19:39 | Reagovat

Takhle to začíná. Ukořistíš stůl, položíš na něj pár věcí, pak ty věci postupně přibývaj, a nakonec je tam burdyl jak hovád.

Rimrák je boží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama