Březen 2014

Já, dyskalkulik

31. března 2014 v 18:27 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Normální příčetný člověk by si pomyslil, že když jde někdo na vysokou studovat angličtinu, tak se tam tu angličtinu taky učit bude. Jenže stejně tak jako není zlato všechno, co se třpytí, tak ani studijní obory nejsou tím, čím by měli na první pohled být. Očividně.

To, že nám do toho přihodili i češtinu, to beru, v rámci oboru je i překladatelství, tak musím umět spýkovat i svou mateřštinou. No problém.

To, že k tý češtině a vlastně i sakum pykum prásk ke všemu přifařili i ty lingvistický hatmatilky, kdy si třeba tenhle semestr hrajeme na velký stylisty a házíme funkční styly na hromadu a z dlouhé chvíle si děláme morfologické rozbory, to taky beru.

Beru i to, že tu máme věci jako historii a literaturu. Musíme přece mít nějaký všeobecný přehled prohloubený do našeho oboru.

Dokonce beru i to, že jelikož se náš obor jmenuje Anglický jazyk pro odbornou praxi, tak tu asi budeme mít i nějaké předměty, které si hrají jakože jsou ekonomické.

Ale co mě ale vážně dorazilo je to, že právě v rámci posledně zmíněného, tu mám i to odporné, hnusné, neslušné, trestuhodné fuj fuj mocně moc fuj slovo - MATEMATIKU.

Layout - Calming blue

23. března 2014 v 19:00 | Destinaetus |  Layouty
Dostal jsem slinu na nějaký ten free layout :) Původně to mělo být více epické, ale asi tak v půlce mi došlo, že to vlastně musí být univerzální, takže kreativita musela jít stranou.

Například ty kolečka jsem původně zamýšlel jako odkazy na social webs, ale ty má každý jiné a univerzální podoba nešla stvořit, takže z toho vzniklo takové designové cimrple. Plus menu mělo být více živé, ale musel jsem to osekat, aby to sedělo každému. I ten název v záhlaví by byl v ideálním případě názvem celého blogu, ale víme jak - nejde to udělat ve free layoutu :) Tudíž jsem to vyřešil tímhle způsobem a to umístěním názvu blogu do volitelnéh boxu pod záhlaví. Tam mě ale zase zarazilo, že nejde nastavit velikost písma, takže tohle je největší možné (původně jsem chtěl velikost 30px).

A pak jedna technická. Celkem mě točí, že ty všechny edges jsou takové kostrbaté. Když jsem je vytvořil, tak byli krásně smooth, ale jak jsem začal aplikovat různé světelné efekty, tak se to začalo takhle okousávat. Vyzkoušel jsem všechny způsoby co mě napadly a stejně to vypadá takhle. Ohledně grafiky jsem puňta, takže víte jak :D

Návod k layoutu je formou screenů z nastavení blog.cz plus všechny okrajové podrobnosti jsou napsané v texťáku, který je samozřejmě součástí souboru. Ale kdyby jste i tak měl někdo dotaz, klidně napište :)


Anketa: Kladivo v AK – ano či ne?

18. března 2014 v 18:56 | Destinaetus |  Ankety
Jedním z požadavků Dětí revoluce je i obnovení Kladiva, s čímž souhlasím i nesouhlasím. Pojďme se podívat proč.

Jak jste si již už mohli z popisku nahoře pod názvem blogu všimnout, tak já jsem zastánce zlaté střední cesty. Proto jsem i podporovatel tzv. umírněného kladiva. Abych to vysvětlil - podle mě by funkce Kladiva měla být taková, že by mělo kout ve smyslu utvářet a usměrňovat a nikoli kout ve smyslu drtit a ničit.