Orální zvěrstva a ruční prasárny

13. června 2013 v 18:45 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Už sem totálně vyšťavenej jak jsem měl v poslední době docela napilno!

Mimochodem, na konci článku je anketa o dnešním dvojsmyslném nadpisu :)


A co že mě tak unavilo? Akademické záležitosti. V první řadě ústní státnice, pak přijímačky do Pardubic a včera do Brna. Takže malý report, který vám snad vysvětlí, proč je můj blog ve druhém stádiu rozkladu :)

Ústní státnice se konali minulý týden v úterý. To zas takové terno nebylo. Angličtina mi jde a díky všem bohům jsem si vytáh i celkem lehké téma - dovolená. Takže jedničku ze státnic mám v kapse. Akorát to učení bylo docela masakrózní. Vrátil se mi z toho bolehlav a painkillers opět vesele stávkují.

A tohle pondělí jsem dělal přijímačky do Pardubic na Angličtinu pro odbornou praxi. Možná jste mě tam někdo viděl - holohlavej, strniště s bradkou, pierc v bradě, černý hadry...nikdo nic? Nicméně minimálně jedna holka co seděla hned vedle mě na mě po celou dobu koukala, jako kdyby mě znala i když já ji ne. Doufám že to je někdo z blogu anebo to byla fakt jen náhoda, protože se mi v hlavě už rojí paranoidní scénáře kdo to mohl být (má to spojitost s mým ex) a upřímně doufám že to sou opravdu jen domněnky. No, ale to předbíhám.
Úplně na začátek by bylo třeba říct, že kamarádka, co věští z run a je skoro až nepříjemně přesná, mi vyvěštila na ten den nějaké komplikace. Věštby neberu nijak fanaticky vážně, přeci jen je to stále jen věštění, takže to beru jako jednu alternativu se kterou je lepší počítat. Spolužačka z gymplu co tam už studuje mi vysvětlila trasu, kudy se tam de, jaká tramvaj tam jede, kde ta fakulta přibližně je, našel sem si to i na mapě a plánku univerzitního kampusu (sakra, jak se má sklonovat kampus? Česky nebo latinsky?). Navíc už ze státnic ty Pardubice trochu znám. Tak si říkam Cha, komplikace! Sem na vás připravenej!
No, a asi za dva dny mi z fakulty přišel mail, že díky zaplávám je v Pardubicích příšerná doprava a jsou tam i nějaké stavební práce a uzavřené silnice okolo školy, tak s tím máme počítat. A asi den předem ještě koukám na idos, že ke všem vlakovým spojům maj dovětek "nepravidelnosti v dopravě". Vlakem nejezdim, takže nemám tucha co to znamená, ale i tak sem čmuchal nějaký problémy. Takže žhavím fuckbook a shánim lidi co mě na vlakáči raději vezmou za ručičku jako v první třídě a dovedou mě ke škole. Naštěstí se mě ujala právě spolužačka z gymplu. Ale nabídla se i Raven - takový zájem od tolika lidí o moji osobu jsem nečekal :D
Tak tam teda ráno dojedu s jen asi 20 min zpožděním (vlakem sem za život jel tolikrát, že by se to dalo spočítat na prstech a i s timhle málem sem pochopil, proč každej nadává na ty podělaný Český dráhy), přijdu k Maf a ona, že musíme pěšky, protože k univerzitě absolutně nic nejezdí. V ten moment sem byl fakt vděčnej, že tam je se mnou, protože já se svym orientačnim smyslem bych došel tak na polský hranice.

Měli jsme fůru času, takže co jsme našlu moji snad budoucí školu, tak jsme se ještě prošli přes kampus do Lidlu a i během těch 10 minut jsem nabyl dojmu, že na tu školu nějako nepatřím. I ta prodavačka za kasou mě sjela pohledem jako kdybych byl nějakej póvl. Všechny ty pohledy kolemjdoucího studenstva a jejich myšlenkové pochody v palicích, kde se motalo Si ten feťák šlehnul dávku a zabloudil ne? Jestli tam fakt skončim, tak si zase užiju srandy, to už je ted jasný.
Mimochodem, tuhle jsem si psal s jedním týpkem co je na Upce a řekl mi, že na té mé fakultě je hodně učitelů-hulibrků. Nevím co si o tom myslet :D Ale jestli to je pravda, tak v tom asi bude hrát velkou roli hrát má nízká míra důstojnosti a potřeba po studijních výsledcích :D

Tak teda malou ukázku univerzitní nobility co na mě koukala zpatra jsem už viděl, tak můžu jít psát test.

Z toho mám docela blbý pocit. No, blbý...takové 50 na 50. Asi bude hodně záležet na tom, jak hodně blbý jsou ostatní. :D Ale malý plamínek naděje stále mám :)
Gramatika by snad nemusela být špatná. Doufám. Ale teda kulturně-historický oddíl byl peklo. Já se celej měsíc učil anglickou a americkou literaturu a historii jak trotl a jak se mi má píle odměnila? Ani sem si neškrt! Jako něco málo jsem věděl, ale valnou většinu sem spíš tipoval. A poslech? To byl brutální masakr. S poslechy jsem nikdy neměl problém, ale tohle byl teda případ Numero Uno! U vět True or false byla nahrávka bud nejednoznačná a nebo ten mluvčí měl tak zkurveně silnej přízvuk, že jsem rozuměl né každý druhý slovo, ale až to třetí! A druhá část poslechu, kde se doplnují slova do vět z nahrávky? No teda to sem málem vytáh z kapsy imaginární revolver a pif paf do spánku. Ta baba se nadechla a jela. Žádná pauza nebo odmlka mezi větama, prostě nic! Mlela jak kafemlejnek a ta její intonace byla na stupnici iritace od 1 do 10 na úrovni 14!
Ovšem vtipná byla situace po testu, kdy lidé odcházeli. Byli tam nějaký dva týpci a rozdávali nějaký papíry. Tak jsem si jeden vzal, že se jakože kouknu co to je a tam jak vrata velkym písmem napsaný SEZNAMOVACÍ POBYT. Tak se na to kouknu tim svym pohledem Co to kurva je? kterej umim jen já a jako odpovědi se mi dostalo pohledu od druhého týpka, co můj škleb viděl, který by se dal slovně vyjádřit asi takhle Tak si třeba naser. Dělat si neverbálně nepřátele na škole, kde ještě ani nejsem přijatej, to opravdu umím jen já.

A druhé adrenalinové adventure ze včerejška bylo snad ještě lepší. Mám dojem, že spolužačka se ve věštění trochu sekla a ty komplikace měli patřit k Brnu. Když jsem tam jel minulý rok, tak to táta nemohl najít a dorazil sem tak s asi 15 min zpožděním. Ještě mi to dali napsat.
Letos mě tam vezl brácha a teda...to byl hardcore. Cestou sme nabrali ještě jeho vyvedenýho kamaráda s jeho přítelkyní, což mělo za následek že moje skučící lebka od bolehlavu málem explodovala na palubní desku, protože i když mi je 21 let, tak vždycky když potkám toho jeho kamaráda, tak se dozvim takových nových vulgárních slov a výrazů, že ani nemám odvahu to zveřejnit tady na blogu. A to je už teda co říct!
Ještě jsme se cestou stavili v Lidlu, protože potřebovali něco nakoupit a přeci máme spooooustu času, takže stíháme. No a v Brně sme se mohli posrat. Ukázalo se, že brácha nezná vůbec cestu, i když se tvářil že jo. Takže sme hodinu bloudili rozkopanym Brnem a nakonec sme dojeli k Lesnické fakultě.

"No vidíš, sme tu."
"Ale já potřebuju na Fakultu regionálního rozvoje"
"Cože?!"

Takže sme se šli zeptat na vrátnici a ten chlápek nás samozřejmě nasměroval někam úplně do prdele. Došli jsme k nějaký obchodní akademii, kde nám ženská na vrátnici pomohla a našla nám cestu na netu. Díky bohům za ní!
Ke své správné fakultě jsem dorazil místo ve 13:00 ve 14:00! Naštěstí byli překvapivě ochotní a dovolili mi to napsat. Když sem došel do třídy, tak tam byli dvě ženštiny - starší a mladší.

Starší se mě celkem nevrle zeptala "Kde ste proboha byl?"
"On mě sem vez brácha a říkal že zná cestu. Nó... a nezná."
Mladší vyprskla smíchy.

Nakonec jsem teda musel čekat ještě hodinu, protože k mému překvapení mě přeřadili k další skupině uchazečů abych měl dostatek času na test. To sem teda málem sbíral oči po podlaze.
Pokecal sem tam i s tou mladší slečnou co to tam pomáhala organizovat (asi studentka to vypadalo) a jestli to byl reprezentativní vzorek zdejší nobility, tak tam maj fakt fajn lidi :)
Ale i tak to byl fakt blbej pocit. Takový problémy tam se mnou sou a nakonec to neudělám :D Naštěstí to vypadá, že mám nějakou šanci to dopadne dobře. V Brně byli dva testy - angličtina a testy studijních předpokladů každej po 100 bodech. Z angličtiny sem měl 90 a z TSP 40. Když sem odcházel, tak se mě ta mladší zeptala, jak sem dopad, tak říkám že asi nic moc a ten typan vedle ní, že by to mělo stačit. Tak to taky asi bude celkem na hraně :D

Jó děcka wish mi luck, sice už to je trochu s křížkem po funuse, ale kdo ví, třeba vaše síla myšlenek něco ovlivní :D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Schválně, kdo všechno si otevřel článek jen kvůli nadpisu?

Já!

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 13. června 2013 v 19:13 | Reagovat

Já bych ti přála to Brno :-D...
Ale přeji ti všechny. :)

2 Martin Maniaque Martin Maniaque | Web | 16. června 2013 v 19:03 | Reagovat

Měl jsi to zkusit do Olomouce. Jsou tu fajn lidi a nikdo by na tebe takhle nekoukal :)

3 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 24. června 2013 v 19:37 | Reagovat

Tož držím palce! Bohové, nechť ti jsou nakloněni! A kdyby už oni ne, tak alespoň všechny niněry světa. ;-)

4 Bels Bels | E-mail | Web | 1. července 2013 v 16:37 | Reagovat

Nó, asi jak říká Taychi :D

5 Lukáš Lukáš | Web | 5. července 2013 v 17:47 | Reagovat

Zdravím,

[2]: stejně nic nikdy nenahradí alespoň několika-týdenní jazykový pobyt v zahraničí přímo mezi rodilými mluvčími (kde člověk se musí každou minutu, každý den bez vyjimky setkávat pouze s angličtinou v rodném prostředí těch mluvíčích - nikdo nikomu tam totiž nepomůže a to je na tom to nejlepší - je o jako naučit se plavat když vás někdo hodí do bazénu - nic není nad to).

6 Naira Naira | 14. července 2013 v 21:55 | Reagovat

Poslyš, jestli jsi dělal příjimačky k nám do blázinc a měl jsi z aj testu 90 bodů, tak to před tebou smekám :D a jak to dopadlo? Už máte výsledky?

7 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 15. července 2013 v 14:21 | Reagovat

[6]: Ale vždyt ta angličtina byla úplně triviální :D Kdyby tohle bylo u státnic nebo FCE, tak má polovina lidí za 1 :D ...výsledky už mám. Vzali mě. Ale pudu do Pardubic :)

8 Naira Naira | 15. července 2013 v 21:19 | Reagovat

[7]: Tak to se ti tady narovinu přiznávám, že jsem supermáslo, ale i když mám FCE, tak ty přímačky jsem neudělala :D Respekt! A škoda, že nejdeš do Brna, ale neva :) Ať se daří!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama