Březen 2013

Kresba: Behind self

27. března 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Kresby
Mám dojem, že tahle je inspirována jedním obalem alba od Sirenie, ale už si pořádně nevzpomínám. Ale vím, že jsem začínal s trénováním obličeje a zrovna se mi i začal líbit steampunk, takže ozubená kolečka nemohla chybět :) A toho jing a jang si nevšímejte, už nevím proč to tam je. Pentagram byl asi moc složitý :D
A nebo to mělo nějaký skrytý význam, který je tak dokonale skrytý, že už ho ani já nevidím...

Nakresleno někdy 2008/2009


Potřebuju nějaký úspěch. Nutně!

23. března 2013 v 21:27 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Přišel čas, abych se opět vyblil do klávesnice. Osoby, co nemají rádi pesimisticky laděné články, by měly okamžitě přestat číst.
Mimochodem, objevil sem kouzlo gifů z tumblru, připravte si nervy.

Kresba: Wheels of fantasy

20. března 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Kresby
Jedna fantasy laděná prvotina. Docela se mi líbí i po těch letech, což je u mě docela zvláštní. Občas si podobný věci kreslím po sešitech a učebnicích i ted. Jen ty květy bych už možná nakreslil líp :)

Nakresleno někdy 2008/2009


Kresba: (Sebe)vražedno

13. března 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Kresby
Už docela staré kresby, hodně z vás už je asi vidělo. Ale nechci aby mi to tu hnilo neaktivitou, tak jsem se rozhodl, že přednastavým články s mými předešlými "díly", která jsem tady na blogu nezveřejnil. Takže ted každou středu čekejte mé prvotiny :)

Tyhle dvě kresby vznikly v prváku (2008-2009) když jsme byli na lyžáku, kterej byl aspon pro mě jedno velké utrpení. Takže místo toho, abych ty dva idioty na pokoji v noci podříz žiletkou jak svině, tak jsem svou nasranost promít do umění :D Ale když ted o tom tak přemýšlím, tak nakreslené krví by to bylo ještě větší drama :PBez začátku a bez konce

11. března 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Příběhy bez začátku a bez konce
vždy pramení z tlukoucího srdce,
z našich nekonečných snů,
z těch nepoznaných tajů.

Ještě že v nich Cestovatel umí plout.

~~~~~

Čim to je, že vždycky jak píšu komentář k nějaké básní, tak ten komentář pak rozvedu jako samostatnou básen? Dnešní je derivátem Vyprávěj od Striggy. Inspiraci a múzu si člověk asi nevybírá. V rozepsaných ji mám už dlouho, až dneska sem se ji odhodlal zveřejnit.

Digitální kresba: Purple sky

10. března 2013 v 15:57 | Destinaetus |  Něco na způsob digitální kresby
Vůbec nevim co mě to popadlo. Prostě jsem z ničeho nic zapnul photoshop a začal kreslit. Nemám žádný tablet a skoro žádné, vlastně vůbec žádné zkušenosti s digitální kresbou. Začal jsem od podlahy jen s pár základními brushy. Žádný návod, žádné triky. Jen myš a základní brushe.

A proč zas fialová? Mám na to nějakou skrytou úchylku asi.

A proč to vůbec tu amatérskou hrůzu publikuju? Protože myslím, že na první digitální kresbu v životě a ke všemu bez tabletu, to i ujde, ne?


Jak jsem dělal Scio testy

9. března 2013 v 18:29 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Dnes v 9:00 ráno nastal ten čas, kdy se můj žaludek mohl zbláznit jak hetero nymfomanka po vymření mužského plemene.

Ale proč jsem byl tak nervózní? Ty samé testy jsem dělal už loni, sic neúspěšně. Prostředí znám, podobu testů znám. Vždyt mám před sebou ještě dva pokusy a připravoval jsem se na to (ta jejich Cvičebnice je hodně nekřestansky drahá záležitost). Navíc, já se nemusím ničím stresovat. Víte jak, myslel jsem, že narozdíl od ostatních lidí, co se ted utápí ve stresu z maturity a já jen ze státnic (což aspon pro mě je vlastně nic), tak budu mnohem vyrovnanější než oni. Nakonec jsem na tom byl stejně jak oni.

Dokonce jsem se bál, že mezi všema těma 18-19-letýma studentíkama budu jedinej 21-letý s bradkou a strništěm, prostě s vousy, a maturanti mě budou oslovovat Dobrý den pane, nevíte kde je učebna XY? Nakonec se ukázalo, že tam nejsem zdaleka jedinej s vousy. Vlastně celá naše třída se musela skládat ze starších ročníků, protože aspon půlka vypadala spíše jako vysokoškoláci (oni se dělaj scio testy i na magisterský studium?). Chlap přede mnou už měl dokonce začínající náměstí i s kašnou a další chlap přes uličku už taky může po večerech zpívat Už mi není 20 let! Ba ani 25! Sečteno podtrženo, připadal sem si tam jak zpátky ve čtvrtáku, kdy sem řešil ke kterýmu bohu se modlit za úspěšnou maturitu.

Bez energie. Totálně

2. března 2013 v 15:40 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Nikdy bych nevěřil, že to nakonec řeknu, ale vážně se mi stýská po gymplu a hlavně po intru. Fakt. Sice sem to tam celý 4 roky nenáviděl co to jen šlo - tu školu, ty lidi, ty učitele, dokonce i tu blbou barvu stěn!
Ale jedno musim uznat. Ten poslední rok byl docela fajn. Všichni lidi co sem nesnášel, tak odmaturovali už přede mnou. Na intru jsem bydlel sám na pokoji. A tak celkově mi to tam přestalo tolik vadit.

A teď mi to vážně chybí.