Asociál

5. ledna 2013 v 16:42 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
"Asociál jsem a asociálem zůstanu!" řekl s tichým sebezapřením.

Toto by mohl říct snad každý z nás blogerů. Věta mě napadla po napsání komentáře u Viollet. Všiml jsem si, že spousta lidí zde na blogu se považuje za nespolečenská individua, jejichž existence má snad jediný význam - a to výsměch tvrzení, že člověk je tvor společenský.
Já nejsem žádná vyjímka.

Jeden básnický verš začíná slovy "Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu...". Takže i když jste ostrov, tak přeci jen patříte do většiho celku. Ale co když jste právě onen pustý ostrov? Sice patříte k většímu kontinentu zvanému Společnost, ale na vašem ostrově nikdo není a váš ostrov se jmenuje Izolace? Je těžké říct, co si na takový ostrov s sebou vzít, přeci jen se tam většinou nevydáváme dobrovolně. Ale pár věcí by se snad našlo.


Prostředek, jak zůstat ve spojení s pevninou
Pokud je váš pustý ostrov spíše vyhnanství, tak i přesto je dobré nehrát si na uraženou puberťačku a zůstat nějak aktivní v komunikaci. Nejlepší je, když tento nedobrovolně vyhrazený čas jen pro vás, využijete k pokusu zjistit, proč jste se zde ocitli a případně i k přípravě na promyšlenou pomstu. Vše má svůj důvod a jeho odhalení vám třeba pomůže, aby jste sem nebyli znovu vylifrováni. Jako první se podívejte na sebe a pokuste se zhodnotit své jednání a chování a najít nějakou záminku proto, aby vás někdo vykopl. Když se vám toto podaří najít, tak si to dejte do souvislosti se svým okolím a pokusit se vytvořit mezi tím nějakou souvislost.
A pokud jste sem odešli z vlastní vůle, tak je dobré si nechat otevřená vrátka a nepálit unáhleně všechny mosty. Vše je třeba promyslet. Nikdy nevíte, kdy se třeba budete potřebovat nebo chtít opět vrátit. Zákeřnosti se meze nekladou :)

Prostředek, díky němuž se nezblázníte
Být dlouhou dobu bez kontaktu s okolním světem může být pro někoho dosti zátěžový test na psychiku. Obvzláště když jste zvyklí mít kolem sebe 2 tucty noshledů. Jejich ztráta je sama o sobě dost velká rána pro ego, ještě k tomu absence nových nástupců na jejich místo. V takovém případě je třeba si udržet všechna kolečka pohromadě, žádné neztratit ani nepřidat. Někdo to řeší emigrací na jiný ostrov, někdo si najde nějaký jiný způsob. A jaký to může být? To si musíte zjistit sami, pro každého funguje něco jiného.

Prostředek, s pomocí kterého získáte samostatnost
Jak jsem psal, to že jste na pustém ostrově má nějaký důvod a nikdy nemáte záruku, že se sem opět nevrátíte. Tudíž je třeba se zařídit tak, aby jste tuto náhlou situaci zvládli s určitou dávkou důstojnosti. Hysterická zhroucení typu Proč mě nikdo nemá rád?! moc dobré jméno nedělají, spíše naopak.

Pár slov k TT mimo záznam.
Pokusil jsem se tohle téma vzít z trochu jiného konce narozdíl od většiny blogerstva, jak jsem koukal. Sepsat obsah svého zavazadla na Havaj a přidat k tomu pusu na rozloučenou zvládne každý.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Komentáře

1 Alfa vlčica Alfa vlčica | Web | 5. ledna 2013 v 17:21 | Reagovat

"Milujem" keď sa niekto takto odpíše aj keď stále má možnosť zmeny. Ja tú možnosť nemám ale i tak sa nepokladám za asociála, lebo verím, že aj keď sa to nedá úplne zmeniť, s niečim určite pohnem.

2 Taychi Taychi | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 21:32 | Reagovat

A já jako idiot jsem si myslela, že to je nějaký řetězák a ono téma týdne... :-D

To já se zase hrdě řadím mezi neasociály, protože jsem tvor společenský a ráda jsem ve společnosti lidí, tedy v té dobré, která na mě působí příjemně.

3 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 6. ledna 2013 v 12:26 | Reagovat

A tak mě napadá - už někdo napsal, že by ten pustý ostrov mohl být někde u pobřeží Grónska? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama