Leden 2013

Ve spleti pravdivých lží

29. ledna 2013 v 16:42 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Ve spleti lží,
obepínající pravdu,
jediný moment věřil,
jejich dohadu,
že svět se pořád točí.

Nýbrž pravdou je skutečnost,
že pravda je chumelenice lží.

~~~~~

Ach ten rytmus zpropadený. Ještě nikdy to snad tak nebilo do očí jako dnes.Violet lily

27. ledna 2013 v 19:25 | Destinaetus |  Fotomontáže
Jedna rychlovka. Výsledek není takový, v jaký jsem doufal. Ani Bels si nevěděla rady co s tím příšerným plotem v pozadí. Na moji obranu - původní fotka neměla být žádné umění. Pouze mamka chtěla zdokomuntovat své pracně opečovávané kytičky, takže na nějaké proporce, kompozici a další fotografické vymoženosti jsem nekoukal.
Ted toho lituji, ale pozdě bycha honiti :)

A na porovnání přikládám i původní fotku :)

(Pro větší zobrazení klikni na obrázek)

Silvestrovské fialové textury

25. ledna 2013 v 19:56 | Destinaetus |  Textury
Aneb když se někdo na silvestra nudil. Už to je doba co :)Kníže: Z nouze ctnost

20. ledna 2013 v 16:06 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Druhé kolo přímé volby je jedno velké zklamání. Přidávám se na stranu těch, kteří jsou naštvaní z toho, že lidi opět zafungovali jako tupé ovce a opět volili známé politiky (a pak samozřejmě pokračovali v nadávání na politickou situaci v ČR). Konečně jsme měli možnost tam dosadit někoho nového, snad nezkorumpovaného, a zase nic.
Nedá se svítit no.

Takže teď si mám jako vybrat z těchle dvou? Naprosto nejlépe to vystihla má bývalá spolužačka na facebooku statusem Heh, prašť jako uhoď, oba spí, jeden hlavu nalevo, druhej napravo... Jdu si tedy vybrat koho zvolit, protože svoje volební právo alibisticky zahodit nechci.


Prázdné obrazy

20. ledna 2013 v 13:03 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Prázdné obrazy mnoho slov mají.
Inspirace v nich je nevídaně plno.
Bez barev a tahů vraždy odkrývají.
Neboť podob mají zlověstně mnoho.


Vzkaz v láhvi V

18. ledna 2013 v 20:27 | Destinaetus |  Vzkazy v láhvi

Odsoudit za víru je omluvitelné

9. ledna 2013 v 15:00 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Náboženská tolerance je přeceňovaná blbost.
Už delší dobu chci vysvětlit svůj názor ohledně náboženství a zdůvodnit, proč si to myslím. Obzvláště v dnešní době, kdy se z tohoto termínu téměř vypařil zdravý rozum a je IN názor, že tolerovat bychom měli pomalu vše.

Jak už možná víte, jsem velký kritik především islámu a neméně také katolické církve. Jednak mě k tomu vedli současné problémy ve světě a také má neochota přijímat předem schválené a podávané názory jako tupá ovce. U islámu mi vadí rostoucí fundamentalismus, extremismus a celkově jeho filozofie. U katolické církve její skrytě přetrvávající názor, že středověké uspořádání společnosti bylo dokonalé.

V zásadě by se celý můj názor dal shrnout do jedné věty, kterou se řídím:
Rasismus je špatný, protože s barvou své kůže se narodíme a nic s ní nezmůžeme. Kdežto víru získáváme až po narození prostřednictvím prostředí, kde vyrůstáme, a je to dá se říct pouze názor na svět. A jako každý názor tedy můžeme změnit i své vyznání.

Prezidentský duel? Groteska jak cyp

6. ledna 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Prezidentský duel

Stačí dvě slova a všechna média mají druhé Vánoce a okurková sézona v elegantnějším kabátě začíná už v lednu.

Na začátek by asi bylo dobré říci, že ani Zemana a ani Fischera volit nebudu, minimálně ne v prvním kole. Můj hlas patří Franzovi, ať se vám to líbí či ne. Ale koho budu volit není dnešním tématem článku. Nýbrž ta gigantická trapárna co se odehrála v televizi. Nebudu psát žádný report, toho je plný internet. Spíše se zaměřím na věci, které mi hnuly žlučí.


Asociál

5. ledna 2013 v 16:42 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
"Asociál jsem a asociálem zůstanu!" řekl s tichým sebezapřením.

Toto by mohl říct snad každý z nás blogerů. Věta mě napadla po napsání komentáře u Viollet. Všiml jsem si, že spousta lidí zde na blogu se považuje za nespolečenská individua, jejichž existence má snad jediný význam - a to výsměch tvrzení, že člověk je tvor společenský.
Já nejsem žádná vyjímka.

Jeden básnický verš začíná slovy "Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu...". Takže i když jste ostrov, tak přeci jen patříte do většiho celku. Ale co když jste právě onen pustý ostrov? Sice patříte k většímu kontinentu zvanému Společnost, ale na vašem ostrově nikdo není a váš ostrov se jmenuje Izolace? Je těžké říct, co si na takový ostrov s sebou vzít, přeci jen se tam většinou nevydáváme dobrovolně. Ale pár věcí by se snad našlo.

Red lines

3. ledna 2013 v 18:11 | Destinaetus |  Textury
Výtvor, který se ocitl ve slepé uličce. Vážně nevím čím to víc vylepšit - a už se mi ani nechce. Navíc čistě černo-červená kombinace také není moje neoblíbenější. Ale i přesto se mi to docela líbí. Třeba pro to někdo najde využití.


Layout - Airship II pro Klub snílků

2. ledna 2013 v 14:00 | Destinaetus |  Layouty
Málem bych se zapomněl pochlubit svou layoutovou prací :)

Zdá se, že Klub snílků zažívá renesanci. Tudíž jsem byl požádán o vytvoření nového layoutu. Požadavkem bylo něco jednoduššího, aby se to rychleji načítalo atd. Ale zároveň zachovat vzducholoď a celkově snílkovskou atmosféru.

Růžové (světlě fialové? modrofialové? já jsem na barvy prostě slepý) pozadí prosím omluvte. Sice růžové neholduji, ale tady se to vzhledem k obrázku vzducholodě prostě hodí. Navíc nemám rád čistě bílé pozadí na blogu, takže jsem musel nějaký odstín vybrat. A nakonec to ani nevypadá zase tak špatně, ne?

Minimalismus je teď asi opravdu in. Už se mi nevědomky pomalu vkrádá do grafiky :)