Prosinec 2012

Prý je silvestr...tak teda dáme nový layout

31. prosince 2012 v 15:28 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Jen otevřu facebook, tak hned vedle každodenní várky polonahých slečen v kožených a latexových oblečcích ve skupině Black metal z alba Black metal girls (asi soutěž či co) na mě vykouknou i tři prdele statusů a fotek ve stylu "Vše nej do nového roku!" a písmena PF velká jak mega-ultra-vrata. Proč z toho děláte všichni takovou vědu? Novoroční předsevzetí (pokud je ještě nějaký naivka dodržuje) každý elegantně zapře hned první týden - nejčastěji ty o hubnutí člověk zapomene s prvním pohledem do ledničky (ti šťastnější). Každý má hlavu plnou představ a tužeb, jak tento rok bude lepší, s dobou trvanlivosti jednoho večera.
Chápu to, že si chce někdo zachlastat s přáteli, klidně. Ale proč ta zbytečná omáčka okolo?

Nejlépe to vystihl kamarád na skypu včera. Nemám rád na silvestrovských oslavách tu náladu Tak a teď budem všichni strašně moc happy protože je konec roku.
(Zním jak nějaký nevrlý starý dědek nad hrobem, že? :D )

A nyní trochu zvesela.
Jelikož tedy končí jedno období a začíná druhé, tak jsem si řekl, že by bylo dobré udělat i nový layout. Ten starý se mi líbil, ale byl už víc jak rok starý a zkrátka chtělo to zaktualizovat - něco vyhodit, něco přidat, něco změnit. A jelikož zastávám názor, že když si bloger vytvoří nějakou image blogu, tak by ji neměl nijak drasticky měnit (v čemž mi na facebooku dala za pravdu Bels, Taychi i Temnářka, děkuji opožděně za souhlas :P), tak jsem vzal ten starý a jen ho pozměnil. Snažil jsem se, aby nový lay byl takový "čistší" a přehlednější. Dávám dolů screen starého, takže porovnejte který je lepší :)

(Klikni na obrázek pro větší zobrazení)

Jedenáctkový řetězák 2/2

21. prosince 2012 v 22:42 | Destinaetus |  Řetězáky a další...pý-čoviny
Jelikož názorové a další články chystám až po Vánocích, protože nejen blog.cz se pustil do změn, tak chci nějak vyplnit to prázdno. Tudíž tu jsou odpovědi na Cirratiny otázky z řetězáku. Famfáry nečekejte, však uvidíte :)
A malá technická poznámka. Místo rozdělení řetězáku na 3 články jsem to zkrouhnul pouze na dva.

Jedenáctkový řetězák 1/2

15. prosince 2012 v 17:31 | Destinaetus |  Řetězáky a další...pý-čoviny
Už je to týden co mě Cirrat navrhla jako hrdinného pokračovatele jednoho řetězáku. Normálně se jim vyhýbám, ale když to je nařízení od vyšší instance :P
Musím se uchýlit ke stejnému rozdělení na 3 články jako ona, protože do jednoho by se to všechno buď nevešlo nebo by to bylo nezajímavě dlouhé. (Jako by mý odpovědi jinak zajímavý byly že :D) A ted k samotnému řetězáku.


Ten se skládá ze tří částí:
- Napsat 11 věcí o sobě
- Odpovědět na 11 otázek
- Napsat 11 nových otázek pro 11 nových pokračovatelů

Pokusím se to udělat stručně, protože nemám rád nějaké vykecávání o sobě. Na to mám míru egoismu v genech až příliš nízkou, obvzláště pokud se mám rozsekat na 11 (!) otázek. Něco podobného jsem psal i v desetidenním řetězáku - konkrétně v Dnu druhém, takže toto berte spíše jako takové pokračování. I když se pokusím napsat něco nového, tak je i tak dost možné, že se budu v něčem opakovat a nebo naopak se něco změnilo. Tak tedy...

Zpátky na zem, drahý příteli

12. prosince 2012 v 17:42 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Realita drtící vysněné vzpomínky,
víc po ní nechtějte.
Vážně ne.
Naivita konejšící staré šrámy,
nic jiného nesvede.
Prostě ne.
Euforia oděná smyšlenými úspěchy,
na víc se jednoduše nezmůže.
A just ne.

A pak lucidní sen nového dne
začne svou zakázanou pouť
stěží lapajíc po dechu, kdy jindy než ne dnes.

~~~~~

Napsáno během 5 minut po přečtení básně od Striggy. Inspirace nebo spojitost je mi záhadou, což se odrazilo na kvalitě výsledného produktu.
Za případné skromné rozpravy hned vedle ohlušujících výkřiků Búú co to podle vás v překladu znamená či vyblití vašich pocitů je více než vítaná záležitost.

Chmpf, trochu úsměv, ne :)

Klipy: Francouzské olovo a jiné

11. prosince 2012 v 16:42 | Destinaetus |  Klipy
Salut, mes amis!

Už je to nějaký ten pátek a tak jsem se rozhodl, dát o sobě zase vědět. Blog rušit nehodlám, to opravdu ne. Jen se teď nakupilo hodně moc věcí. Sice to jsou detaily a takové spíš prkotiny, ale je jich hodně a najednou no. Navíc co se týče vztahové části mého života, tak si jednak začínám připadat jak idiot a jednak tajit a zapírat vztah asi není nic pro mě.
Mám rozepsaný i jedenáctkový řetězák od Cirrat - no, spíše ho mám v hlavě. Ale přítel...sakra, co on vlastně je? Furt nevím. Prostě On má tenhle týden dovolenou, tak je vcelku možné že se tu zase neobjevím a k blogu se dostanu až za týden.

Ale zpátky k dnešní nadílce mých hudebních objevů.