Červen 2012

Nejpovedenější designy blogů v AK

22. června 2012 v 16:08 | Destinaetus |  Layouty
Když se člověk nudí, tak ho napadnou i věci, které by ho normálně nenapadli. Jedna z těch věcí je i shlédnutí blogů v AK a vypíchnout ty graficky nejzdatnější. Už docela dlouho si všímám, že na blog.cz se vyskytují dvě skupiny lidí. Jedna část, ta větší, má blog ve stylu desetiletého výrostka. Kdežto ta druhá se snaží o opak. A právě dnes jsem se rozhodl, že vytáhnu ty, kterým se to povedlo nejlépe. Ty, kteří mají blog čitelný, přehledný, líbivý pro oko nebo něčím originální. Pořád se řeší pouze obsahová stránka, co se takhle pro zábavu podívat na tu grafickou?

Vybral jsem si právě Autorský klub, protože jednak je nejvíc na očích a jednak je snažší projít 259 blogů než přes 900 000 blogů. Ach ta lenost, že?

A protože se vždycky najdou nějací šťouralové, co si furt na něco stěžují: Neříkám že mám nějaký monopol na grafiku, že jsem zkušený profesionál, že tomu rozumím. Ne. O své grafické tvorbě mám spíše špatné mínění. Ale nedávám vám za příklad své designy, nýbrž vaše. Je to čistě můj subjektivní názor. Můžete si klidně udělat svůj vlatní žebříček.

Není pro mě důležité jak kdo umí ovládat photoshop a kolik efektů je schopný v něm vytvořit. Jediné co se počítá je dobrý výsledek. A toho lze dosáhnout i bez grafického programu. Kromě pěkných barev a použitých obrázků jsem bral na zřetel i přehlednost a čitelnost.

Ještě by bylo dobré říci, že pořadí blogerů nic neznamená. Jsou seřazeni podle toho, jak jsem se na ně postupně díval.


Recenze: Suck

16. června 2012 v 19:23 | Destinaetus |  Recenze
Aneb když si vampírskou tématiku vezme do parády rock n' roll.

Chvilku jsem přemýšlel, do jaké rubriky by se tento článek hodil. O filmech nijak nepíšu, ale Suck je v podstatě celé protkáno hudbou, vždyť to je hudební komedie, takže ho můžu s klidným srdcem zařadit mezi hudební recenze.

Hetero prostředí asi není pro mě

10. června 2012 v 21:58 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Nikdy jsem nechápal, proč mají všechny bukvice potřebu shromaždovat se třeba ve stejné části města a vytvářet růžová ghetta, proč se chtějí uzavírat před světem, žít v izolaci a nad kafíčkem si stěžovat na ten zlý hetero svět tam venku. Já to vážně nikdy nechápal. Pokud se tedy rozhodnem svět rozdělit na homo část a hetero část, tak obě části mi vždy připadali stejně přijatelné, né-li stejné. Ale v poslední době, asi před měsícem, jsem si začal všímat toho, že se začínám vyhýbat většímu množství heteráků.

Textures II

10. června 2012 v 6:00 | Destinaetus |  Textury
Zkoušel jsem nový způsob vytváření textur. Nejlíp dopadly v červené barvě.


Fotomontáž: Cathedral windows

9. června 2012 v 16:33 | Destinaetus |  Fotomontáže
Docela dlouho jsem vás zanedbával, tak než přihodím něco nového, tak se podělím o tohle. Vytvořil jsem to asi před měsícem, ale nějako na to zapomněl. Opět je to fotka z Anglie. Nu což. Aspon něco.