Recenze: Epica - Requiem For The Indifferent

24. dubna 2012 v 6:00 | Destinaetus |  Recenze
Úplná novinka to není, ale v mém světě zmítaném strašidlem zvaném Maturita to novinka je :)Po dlouhých 3 letech jsme se dočkali nového alba. Ale oslavy by byly předčasné. Co se mě týče, tak Requiem For The Indifferent se po úžasném The Divine Conspiracy a následném Design Your Uiverse dostali na hodnoty průměru.

Jedno se ale i tak musí uznat. Epica se vrátila ke svému zvuku, se kterým na Design Your Universe trochu experimentovali. A celkově je celé album více podobné The Divine Conspiracy a Cry for the moon. Bohužel, je tu takový malý háček v tom, že zde není téměř žádný tahoun. Téměr žádná skladba vás nechytne za srdce. A to ani ani na první poslech a bohuužel ani na pátý poslech. Ano, je zde mnoho částí, které jsou dokonalé, ale jako celek jsou všechny skladby takové...nijaké. Já osobně bych některé pasáže úplně vyškrtnul a obecně vše zredukoval. Mám dojem, že velká část skladeb se zbytečně natahuje.

Navíc, pro někoho by mohlo být problém, že celá Epica začíná být více politicky aktivní. Pokud se to tak dá nazvat.
Všiml jsem si toho například už u sklaby Fools of damnation z alba The Divine Conspiracy a pak i u singlu This is the time ještě před vydáním alba. Skladba byla něco jako varování před kácením deštných pralesů, skleníkovým efektem, těžbou fosilních paliv atd. To je ještě takové neutrální téma, aspon podle mě. Ale Epica poměrně otevřeně kritizuje například islám. Ale ne tím způsobem, který je ted zrovna v módě, tedy že každý muslim je automaticky terorista. Kritizují islámský fundamentalismus, jakožto nejaktuálnější hrozbu pro svobodu a mír. Ale to neznamená, že je Epica slepě zaujatá prouze na jedno společenské téma. Například skladba Internal Warfare je věnována obětem Breivika, což je podle mě důkaz toho, že mají svůj vlastní názor.
Ale jak říkám, někteří lidé si pouštějí hudbu proto, aby se nechali unést do jiného světa, pryč od problémů. Tudíž jim toto může vadit.

Ale nebudeme jenom nadávat na průměrnost. Jak jsem již zmínil, velké plus je podobnost se starými alby. Především chóry jsou velmi vyvedené (a mnohdy vše zachranují) a pěvecké schopnosti Simone snad ani není třeba chválit. Ovšem je zde jedna malá změna k radosti black metalistů, a to že je zde více growlů než v předchozích albech. Možná právě to je ta věc, která vše natahuje. Navíc, je zde podstatně méně latinských textů, což je právě naopak ke smutku.

Celkově bych tedy celé Requiem For The Indifferent označil za takový mezistupeň k dokonalejšímu albu, na které se jistě můžeme těšit :)

Tracklist:
 1. Karma
 2. Monopoly on Truth
 3. Storm the Sorrow
 4. Delirium
 5. Internal Warfare
 6. Requiem for the Indifferent
 7. Anima
 8. Guilty Demeanor
 9. Deep Water Horizon
 10. Stay the Course
 11. Deter the Tyrant
 12. Avalanche
 13. Serenade of Self-Destruction
Monopoly on truth

Delirium
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 24. dubna 2012 v 11:21 | Reagovat

Všichni říkají, že maturita je fraška (btw. je), ale znova už bych to zažít FAKT nechtěla. A to už jsem si prošla pár zkouškami na vysoký. Maturita je prostě první a přestože je to nehorázná šaškárna a stejně to většina lidí udělá, jsou to prostě nervy.

2 Anonyminka :) Anonyminka :) | 28. dubna 2012 v 11:55 | Reagovat

Ahoj... moje spolužačka si založila blog. Moc lidí jí tam ale nechodí :(
Ona sice nesouhlasila s tím, že jí budu dělat reklamu, ale podle mě je její blog super... a chci aby se o tom dozvědělo více lidí...
Byla bys hodná kdyby ses podívala třeba i napsala komentář.. tady máš odkaz: http://klarisa-mikky.blog.cz/

3 Alétheia Alétheia | 22. června 2014 v 22:40 | Reagovat

Děkuji za tuhle recenzi! Až asi po měsíci jsem se dostala k jejímu přečtení - přitom jsem hledala recenzi pro The Quantum Enigma, ale dál jsem se ani nestačila rozkoukat - a nadchlo mě, že jsem se dozvěděla něco nového, stejně jako že s většinou napsaného musím souhlasit. Tak já jdu hledat dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama