Novinový výstřižek: Češi holdují zvráceným praktikám!

12. dubna 2012 v 17:48 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Minulé pondělí se náš reportér vydal do středoevropské země zvané Česká republika, aby zde strávil Velikonoce se svou rodinou v pronajatém domě v malé vesničce nedaleko hlavního města Prahy, a také ochutnal české pivo, které je tak hojně propagováno. Krajina byla malebná, lidé milí, ale v den velikonočního pondělí se vše změnilo. Na tento hrůzný zážitek jen tak nezapomene on a ani jeho rodina.


Jelikož jsme rodina, která si nenechá ujít žádnou možnost vycestovat do zahraničí, tak jsme využili i možnosti strávit Velikonoce v cizině. Na ruzyňské letiště jsme přiletěli již ve čtvrtek, kde již na nás čekal můj starý známý Honza, který nám pomohl s navigací do našeho pronajatého domu. Bez větších obtíží jsme se dostali do jeho rodné vesničky asi půl hodiny cesty za Prahou, kde jsme se krátce seznámili s jeho rodinou. Jazyková bariéra byla sice problém, ale rukama-nohama se dnes domluví přeci každý. Obvzláště babička byla milá a dokonce nás přemluvila, abychom si vyzkoušeli tradiční malování vajec. Byli jsme ohromeni kolika způsoby se dá vejce nazdobit a malovat. A při pohledu na naše "výtvory" jsme se museli trochu stydět, ale babička se jen smála a přibalila nám řízek s bramborovým salátem a celou mísou chlebíčků, u kterých jsme si nebyli jisti, jestli jsou vůbec jedlé. Ale což, každá země má svou tradiční kuchyni. Honza nás poté navedl autem přímo k našemu domu a rozloučil se. Podnikli jsme i výlet do Prahy na velikonoční trhy, ale většinu času jsme se spíše zdržovali v domě a relaxovali. Čas utekl jako voda a přišlo velikonoční pondělí.

Probuzení nebylo nijak idylické jak jsme očekávali. Již brzo v ranních hodinách nás probudil ženský křik z vedlejšího domu. Dcera byla vyděšená a manželka mě přemlouvala, ať zavolám policii, protože toto není normální. Ještě před odjezem si totiž přečetla odborný článek o českých svátcích a dočetla se, že v období velikonoc narůstá počet případů domácího násilí s podporou celé společnosti. A ačkoli proti tomu brojí mnohá evropská feministická hnutí, tak se tuto zrůdnost stále nedaří vymítit. Žena tomu nevěřila, považovala to jen za hysterické žvásty. Něco takového přeci v naší západní společnosti není možné. Ale tato ranní zkušenost byla šok.

Už jsem hledal mobilní telefon, když v tom jsem uslyšel ze stejného domu naopak hlasitý smích. Všichni jsme byli zmateni. Žena se částečně uklidnila, že žádné domácí násilí to nakonec není. Dcera se synem se poté bez našeho vědomí se svou dětskou zvídavostí vydali tajně podívat co se děje. Po jejich návratu jsme nevěděli co si myslet. Děti říkali, že viděli oknem ložnici, kde parta mladých hochů mlátila ženu v posteli nějakou dlouhou věcí, a ta žena se u toho smála. Manželka zbledla jako stěna. Hned ve vedlejším domě se odehrávají sado-masochistické orgie!

A aby toho nebylo málo, tak jsme naším oknem v kuchyni viděli, jak u jiného domu pronásleduje jiná parta chlapců dívků, která před nimi s křikem utíká. Ovšem tato dívka evidentně štastná nebyla. A to nebyl jediný případ. Po celé vesnici chodili hloučky chlapců, některé vedl i jejich otec a učil je nechutnému řemeslu bít ženy.
Manželka byla zděšena a rozhodla se, že zde nebude ani minutu. Během chvilky jsme si zabalili a rychle nasedli do auta. Cestou jsme těchto kriminálních živlů potkali ještě mnoho. Skutečně celá vesnice se zapojila do této zvrácenosti. Děti se nás ptali, co se děje. Ale jak chcete nevinnému dítěti vysvětlit taková zvěrstva jako jsou skupinové SM hrátky a veřejné bití žen?!

Také jsme si všimli, že malovaná vejce, která jsme považovali za nádherou velikonoční dekoraci křestanských svátků, jsou ve skutečnosti součástí tohoto odporného rituálu ubližování. Pokaždé, když muži zmlátí ženu, tak jim musí dát vejce, nespíše jako symbol své zničené plodnosti, která pak, především ti mladší, musí rozdupat na zemi. A ti starší si nárokují alkohol, který jen podporuje jejich choutky.

S pocitem úlevy jsme nakonec vyjeli z obce, ale bohužel jsme byli nuceni zastavit na cestě do Prahy u čerpací stanice. Já šel zaplatit a žena s dcerou šla mezitim na toaletu. Když jsem se vracel, tak na mě žena volala at si pospíším, že je začali pronásledovat jedni z těch opilých zločinců a snažili se je umlátit k smrti za hulákání nějakého popěvku. Stačili jsme naštěstí odjet. Manželka to popisuje slovy: "Bylo to něco tak hrůzného! V momentě kdy jsme se vraceli k autu si nás všimli ti ožralové. Blížili se k nám, zpívali ožraleckou píseň a mávali před sebou těma holema, na kterých měli kusy oblečení jejich obětí! Budu z toho mít trauma na celý život a mé děti jistě také!"
V Praze to nebylo o moc lepší. Rychle jsme projeli až na letiště a zakoupili letenky do Paříže, protože to byl nejdřívější odlet.
Nezbývá nám nic jiného než doufat, že Evropská unie a OSN razantně zakročí proti takovému bezpráví. V jakém světě to žijeme a vychováváme své děti?

Probuďte se!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Komentáře

1 Hesteth Azees Hesteth Azees | Web | 12. dubna 2012 v 18:07 | Reagovat

To naprosto nemá chybu! :D Ale... Ono to tak fakt je, to je na tom docela depresivní :|

2 monie-world monie-world | Web | 12. dubna 2012 v 18:18 | Reagovat

:-D Rozesmálo mě to, sice takhle to zní strašně.. ale kdo zná naše české velikonoce, nejde než se nad tím alespoň trochu nepousmát :) :-D

3 Naira Naira | Web | 13. dubna 2012 v 18:43 | Reagovat

no zase taková hrůza to není, většina koledníků nás "bije" opravdu jenom symbolicky. Ale kdyby náhodou se tento zvyk nekonal, tak bych se nezlobila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama