Únor 2012

Perokresba: Red wings

16. února 2012 v 15:09 | Destinaetus |  Něco na způsob digitální kresby
A opět se mi nechtělo učit! Jaké překvapení, že? :P

Dneska se s vámi chci podělit o svoji nejspíše první povedenou perokresbu. No, moje první perokresba to není, ale je jako první inspirována a tvořena pomocí tutoriálů od Nmsmith, kterému se stejně jako před lety Blanch snažím vyrovnat :) Všechny připomínky na zlepšení sem :)


Recenze: Eluveitie - Helvetios

15. února 2012 v 14:33 | Destinaetus |  Recenze
Všichni metalisti v kiltech se dočkali svých Vánoc, Eluveitie vydali další album.

A jak už název alba napovídá, tak se opět můžeme těšit na výpravu do historie a mýtů našich keltských předků, zvláště švýcarských Helvétů.


Fotomontáž: The sky and coming blackness

11. února 2012 v 22:47 | Destinaetus |  Fotomontáže
Pro dnešní TT jsem zvolil jako základ fotku, která v podstatě metaforicky vyjadřuje ten nápad k TT, který se mi celý týden honil hlavou a já ne a ne ho chytit. Ale přeci jen.
A jelikož je to fotka a rubrika Grafika, tak nejdřív malá poznámka jak vlastně vznikla.

Na tomto výtvoru (fotce, fotomontáži ?) jde vidět, že se mi vůbec nechce překládat a učit latina (a nejen ta) a místo toho něco tvořím. Jen tak jsem projížděl složku se starými fotkami a narazil na tuhle. V podstatě se mi i líbí, ale víte jak, nejsem fotograf a ani nemám dobrý foťák. Tudíž pokud se mi podaří nějaká "lepší" kompozice, tak to musim dodělat přes Photoshop.
Vím, barbarské.
A jelikož jsou mraky a oblohy věčně oblíbené téma, tak proč něčím nepřispět.


A nyní k samotné idee fotky. Téma pro tento týden zní Tma jako v pytli a já to pojal poněkud metaforicky. Možná by se to spíše hodilo do minulého, ale co se dá dělat.

30 day song challenge - Day 10 - A song that makes you fall asleep

10. února 2012 v 6:00 | Destinaetus |  Řetězáky a další...pý-čoviny
Těžké těžké, velmi těžké. Zvláště proto, že posledních 5 let musím chodit spát o hodinu dřív, protože tu hodinu si pouštím hudbu do sluchátek. Takže výčet mých spánkových songů je pomerně velký :)
Ale i tak vyniká jeden, který mě při nadpisu dnešního Day ihned napadl, a to Gothminister - The Almighty. Možná to je tím, že melodie je taková...snílkovská, atmosféra hudby uklidňujcí, zpěv budí dojem, jako by song byl zpíván z veliké dálky. A také mi to připomíná soundtrack k filmu Hide and seek :)


Potřebuju manuál na dospělost aneb mé dvacáté narozeniny

9. února 2012 v 14:35 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Dnes mám dvacáté narozeniny. Blíží s mi maturita, přihláška na vysokou, příjimačky... A já si pořád připadám jak puberťák co zrovna vyšel základku.

Ve víru neznámého I

7. února 2012 v 18:06 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Odmítáš, zapíráš, směješ se.
Vždyť jen trocha zábavy to je.
Nechápeš, nevidíš, nechceš znát.
Vnitřní strach cítí nepoznané.
Nesmrtelnost je cíl tvůj.
Ačkoli skutečnost nikdy nepomine.
Že ani smrtelnost využít nedovedeš.

Uf, tak mé básnické střevo se slepákem se opět projevilo. Dokonce jsem to podrobil rozespalé Raven přečtení a vyjádřila se kladně. Ale nakolik to byla lež z lítosti, to se už můžu jen domnívat :P Takže byste si neměli trhat všechny vlasy z hlavy. Rád bych se zeptal i Striggy, tu též obdivuji, ale bohužel na ni nemám kontakt. Což je v dnešním globálním světě protkaném fuckbookem téměř neuvěřitelné.
A pokud máte nějaké připomínky, tak sem s nimi! Vždycky vyžaduju názor čtenáře! :)

Nenávidím, nenávidíš, nenávidíme

6. února 2012 v 21:21 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Malé zamyšlení nad nenávistí a jejími deriváty a odnožemi jako rasimus, neonacismus, xenofobie atd. Přiměla mě k tomu debata s Bels, ze které budu v podstatě kopírovat své příspěvky, a také zpráva o Breivikovi.

A ono to furt žijé!

1. února 2012 v 17:56 | Destinaetus |  Jakoby ze života
A ani nepotřebuju dýchací přístroje...většinou.

Pololetí se uzavřelo a jeden den volna prázdnin se blíží, sice se mu nechce, ale blíží se. Upřímně, nejvíce skloňovaná slova posledního měsíce byly: škola, učení, maturita, otázky, vejška, přihlášky, scio testy, četba, referáty... a věta "Kde mám kurva brát čas abych se to naučil?!"

Do toho se rozhořel spor o tablo. Kromě klasických portétů se vymysleli i nějaké pózy. Slečny ze třídy si vymysleli pózu ve stejných šatech při teplém slunečném dni na houpačce (nevím teda kde v dohledné době seberou teplý slunečný den, ale to je technický detail). Já měl původně sedět v košili a klobouku pod stromem, ale snažím se vydobít si oprátku a stoličku. Pokud dobře chápu lidské emoce, tak jsem už možná našel nějakou podporu. Uvidíme. (Takovou fotku bych snad dal i jako profilovku na fuckbook :P)

A přemýšlím že bych zase něco napsal na TT. Jen co chytnu nápad za pačesy a švihnu jím párkrát o zed aby neutekl.

Textures I

1. února 2012 v 17:39 | Destinaetus |  Textury
Mé srdce opět zadychtilo přidat něco do rubriky s grafikou. A tak jsem se dal do zkoušení textur. Jako první je výsledek, který jsem víceméně chtěl (ale přeci jen v mé vizi byl trochu více...smooth). Ale což. K tomu jsem přidal ještě mezikrok, které se dá v podstatě prezentovat jako samostatná textura.

Flower texture

Red and Grey texture