Coming out aneb zvednut ze židle silou úměrnou lidské debilitě

4. ledna 2012 v 14:51 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Na úvod je třeba říct, že ačkoli reaguji na komentář jedné blogerky, tak to nemyslím osobně na její adresu, ale je to myšleno všeobecně celému publiku.

paní archivová mi u článku Gay hledá dívku na vztah...facebookový napsala jeden takový komentář, a abych nebyl nařčen, že něco vytrhávám z kontextu, tak vám ho okopíruju celý.
Rozhoduju se, jestli je tenhle článek vyloženě hloupý, anebo jen zoufalý. Rozhodně je tu jakási originalita. Ale stojí to za to? Já sama nevím, co jsem - lesba? Bi? Pansexuální? ASEXUÁLNÍ s divnými představami? Huh. Proč by mělo okolí tušit/vědět/znát, co jseš? Nemusíš to chápat ani ty. Nebo jseš si jistý? Hoď na ten facebook raději řádný "coming out status" a ukaž, že máš koule. Tohle je totiž: bezpředmětné, sebeklamné, patetické.
A koukej si přijít počíst na můj blog slashové a yaoi povídky, když už jsme u té boys love... XD
(Vážně mě zarážejí ty holky (jejich "laskavost", čti tupost), co ti o vztah reálně píšou.)

Opět zdůraznuji, že neútočím na konkrétní osobu na stádo jako celek!

Všichni vy velcí homosexualisti, přiznaní gayové a bojovníci za homo práva, někdy mi přijde, že nežijete v téhle republice, možná ani v Evropě, ba ani na téhle planetě!

Hoď na ten facebook raději řádný "coming out status" a ukaž, že máš koule.

To si opravdu myslíte, že coming out je něco lehkého, že stačí jen napsat status na fuckbook a celý svět se posere z vaší odvahy, pýchy a bude vás respektovat? Buďto máte hlavu zaraženou hluboko v prdeli, ujíždíte na LSD nebo nevědomky ignorujete okolí. Ačkoli se dnes každý tváří, že žijeme v tolerantní společnosti, kde si jsou všichni rovni, mají stejná práva a kdesi cosi. Tak se nenechte klamat, protože tak to prostě není. Ve výsledku je většina společnosti sice tolerantní, ale každý je ve své podstatě ovládán svými předsudky, které tu jsou pěkně dlouho zakořeněné.

Proč jsem si hledal dívku na facebookový vztah? Zkrátka a protože na bisexuála se společnost dívá jinak než na homosexuála. Bisexuál je vesměs považován za zmateného heteráka. Nechci mluvit za všechny, ale většina má názory tomu podobné. Kdežto homosexuál je automaticky transvestita a pedofil.
Vždyt to vidím na lidech z mého gymplu, kde to na mě prasklo. Celé 3 roky jsem byl víceméně obyčejný týpek a každý se ke mně choval relativně "normálně", někdo mě nesnášel, někdo se se mou přátelil, prostě normálka. Ale jak se rozneslo že jsem buzerant, tak se na mě hned všichni dívají... s takovým drobnohledem a hledají na mě nějaké typické znaky. Všímají si jak mluvím, chodím, oblékám, barvy, přívěšky, hudba, prostě všechno. A když jim příde, že tomu "typickému" modelu neodpovídám, tak prohlásí, že se ze sebe snažím dělat něco jiného, klamat okolí a dokazovat lidem kdoví co.

A to prosím i lidé, kteří se s gayi normálně baví a přátelí celý život.

Jakmile spácháte coming out, tak se na vás lidé začnou dívat jinak. Takže se ani nedivte, že někteří to tají a nechtějí to prozradit. Sice se vám trochu uleví na duši, ale za to, co následuje, to vážně nestojí.

I když vlastně, mně je teprve 19, jsem na střední škole a žiju s rodiči. Takže je možné, že za takových 5-10 let budu mluvit jinak.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Komentáře

1 Cirrat Cirrat | Web | 4. ledna 2012 v 15:21 | Reagovat

"Pořádnej coming out status na FB"?

S prominutím, ale - se posrala?

FB není svět, je to jedna jediná webová stránka - to je jako "tak napiš pořádnej coming out článek na blog". Úplně stejně nesmyslná záležitost.

2 Naira Naira | Web | 4. ledna 2012 v 19:49 | Reagovat

jojo, tak tohle musím bohužel potvrdit, že si hrajeme na tolerantní, ale jak dojde na lámání chleba, tak z těch tolerantních lidí vypadne věta - tak je gay nebo je normální? To mi docela zůstává rozum stát, protože při dnešním osvíceném světě, mi připadá nelogické toto vypustit z pusy. A říct, že jsem homosexuál, na fb? Mám kamarády bisexuály a homosexuály a když mi to říkali, tak se báli, co na to řeknu. A bohužel jsem byla svědkem toho, jak na ně reaguje okolí, když se to náhodou provalí. Doufám, že se to jednou zlepší a lidi si konečně vytáhnou mozek z prdele...

3 Alia Alia | Web | 5. ledna 2012 v 0:07 | Reagovat

Ohh, já vždycky všechny otravuju s tím, že mě jejich sexuální orientace zajímá asi tak, jako barva vlasů. Řekla ta, co je má modré, že.

Když nad tím přemýšlím,.. vážně, ve chvilce, co mi známí řekl, že je gay, začala jsem na něj dívat... jinak? Možná se děsně rádi a aktivně oháníme tím, jak normální to je, ale i tak to v nás docela překope názor na danou osobu. Naopak kámoš, s kterým jsem vyrůstala, mi to ani nemusel říkat. U něj to bylo jaksi jasné.

Haha, lidi se mohou s tou svou úžasnou tolerancí mohou vycpat. Já mám doma taky zlaté hodinky s vodotryskem, víte?

4 Marian Marian | 9. ledna 2012 v 21:52 | Reagovat

Čim víc se kdo trefuje do černého (cti svedomi) tim je vic nenaviděn průměrem.

5 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:16 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

6 Reni Reni | Web | 28. ledna 2012 v 13:13 | Reagovat

Nechápu tu holku.
Když přišel čas na to, abych s coming outem přišla já, musela jsem do sebe hodit vodku a myslela jsem si, že mi srdce vyskočí z hrudi. Naštěstí to moje vztahy s kámoši moc neovlivnilo...no...tedy až na to, že se mě teď snaží přesvědčit o tom, že jsem ultra-lesba. No dobře, možná mě teď vidí trochu jinak, no xD

7 damieloveslash damieloveslash | Web | 15. února 2012 v 17:42 | Reagovat

a hlavne ked sa raz zamilujete do baby a už z vás rozbia lezbu a hovoria ,že to chápu a ,že ste stále tá istá osoba .. okej v pohode ,ale nech na mňa potom nečumia ako na Panenku Máriu a légiu svätých jazdiacich na ninja-korytnačkách :-x

8 Carmen Carmen | 16. února 2012 v 23:46 | Reagovat

Nojo. Přemýšlím, jak formulovat to, co jsem Ti chtěla napsat už u toho článku s hledáním slečný... a stejně tuším, že to nesvedu říct tak, abys to bral - ne ještě teď. Přesto ale... Na jednu stranu zatraceně dobře vím, jak to změní náhled okolí (asi ještě nejmírnější reakce je, když si debil, kterému holka sdělí, že má u ní smůlu, protože má přítelkyni a měnit to nehodlá, myslí, že to znamená, že bude trojka - omfg). To jo. I když jsem zatím měla docela štěstí a vyloženě negativní reakce se mi vyhnuly (pokřikování "Nazdar, lesby" na ulici mne opravdu netankuje a odpovídám "Nazdar, heteráku"). Taky jsem si vědoma toho, že homosexuální kluci to mají komplikovanější, protože představa kluka s kabeličkou se nějak drží. Achjo. Takže... jo. Chápu, proč ten fejk vztah a předstírání něčeho; obzvlášť, pokud jsi z menšího města , čímž si teď nejsem jistá (ne, fakt to není projev pražského opovržení menšími městy, ale je prostě fakt, že čím menší město, tím víc se lidé navzájem sledují).
A teď ta druhá stránka: ono to, co potom přijde, za to stojí. Respektive: je to pěkně o hubu, co si budem nalhávat - mám za sebou dost probrečenejch večerů a házení věcma etc. Ano, ta jednorázová úleva pomine. Jenže časem - zdůrazňuji časem - přijde i úleva...řekněme komplexnější. Na tomhle jsem se shodla s řadou přátel - prostě si časem, opět podtrženo, začneš sám sebe...nevím, víc vážit, být si jistější sám sebou... zní to jako patetický kecy, ale funguje to tak. To je totiž to hlavní na coming outu - že přijmeš to, kdo jsi. Věř mi, že pak ti názor většiny okolií (samozřejmě kromě rodiny a blízkých přátel) bude víceméně u... sedacích partií.
Házení facebookovýho statusu je pěkná pitomost a ničemu by to nepomohlo. Nemá to cenu, dokud na to nebudeš připravenej - a myslím,ž e přece jen ještě nejsi. I když... kdo ví, jestli se na některý věci člověk připravit dokáže. Což je v pořádku; znova opakuju, že to chce čas. Jsem si docela jistá, že za pár let to opravdu uvidíš jinak :)
Jo a - celá společnost je založená na předsudcích a pseudomoralismu. Jak se srovnat s tímhle, to ještě nevím, protože pořád ještě mám stavy, kdy čtu třeba novinový článek a mám chuť mlátit hlavou do stolu. Lidská blbost je věčná.

9 paní archivová paní archivová | Web | 20. dubna 2012 v 20:41 | Reagovat

No, tak komentáře ti všechny notují do názoru, ale to se asi od čtenářů očekává. :)

Coming out? Netýká se mě a nevím o něm nic? Moje nejlepší kamarádka je lesba a prošla si dobrým hnusem, ale pořád měla odvahu něco udělat a ne se schovávat za FB vztah, který mi připadá důrazněji jako "si se posral" kategorie, abych byla upřímná.
Chodím s holkou. Řekni mi ještě, jak je nátlak okolí neskutečný a jak mám hlavu v prdeli. :)

10 Lena Lena | E-mail | Web | 13. listopadu 2015 v 15:23 | Reagovat

tolerance je důležitý aspekt, ale vše, co by neměla být tolerována

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama