30 day song challenge - Day 08 - A song that you know all the words to

3. prosince 2011 v 7:00 | Destinaetus |  Řetězáky a další...pý-čoviny
Song, ke kterému znám celý text? No, adeptů je víc.

Jako první by se dalo říct Arch Enemy - Nemesis, což bylo poprvé, co jsem si překládal anglické lyrics do češtiny tak, aby byly i trochu zrýmované. Což jsem ihned využil v nečekaném a nedobrovolném kole školní olympiády z češtiny na základce ve slohovce o oblíbení písni či co. Ostatní psaly srance jak je ta hudba ovlivnuje, jak je to nutí zamýšlet se nad svým životem etc. Jen já jediný psal o anarchii, smrti a povinnosti každého člověka. Učitelka se na mě od té doby dívala nějak divně.
Ale to není ten song, o kterém se chci podělit. Myslím, že nejlepší bude vybrat Mankins is obsolete - Silent killer. Znám nejen lyrics, ale ten song mi navíc i trochu mluví z duše, obvzláště určité pasáže.

Fuck self-destruction and fuck useless guilt
I když jsem nejvíc na dně a utápím se v tom čemsi, co by psychiatr nejspíš označil za depresi, tak se mi příčí to, aby mi někdo pomohl, litoval mě, snažil se mě pochopit. Můj problém, můj boj. A stěžování si mi v ničem nepomůže, tak proč se obvinovat nebo sám sebe trestat. Jediné užitečné jsou věty začínající na Kdyby..., protože tím si člověk vlastně uvědomí, co v životě posral, co by udělal jinak a to je co? Učení se z chyb. Sice pozdě, ale aspon se příště vyvarujem stejné blbosti.

I spent so long waiting for an answer
That was already there
To co je na očích, je vždy to, co hledáme. Člověk má občas tendence hledat ve všem zapeklitosti a vše zbytečně kompliklovat. Ale já se vždy snažím ve všem najít prostý, jednoduchý důvod, až poté se zamotávám do detailů. A věřte mi, ušetřil jsem si spoustu zbyečných konfliktů.

I looked so far, thought life was out there
But I forgot how to live
To víte, jsem člověk co si neumí užívat a snaží se s tím něco dělat. Ale zatímco se snažím žít ten bohémský život, tak ten skutečný mi uniká.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama