30 day song challenge - Day 07 - A song that reminds you of a certain event

2. prosince 2011 v 7:00 | Destinaetus |  Řetězáky a další...pý-čoviny
K většině událostí se mi žádná hudba nevybavuje, kromě jedné. Rozlučková písen se základní školou.

Devět let jsem platil za třídního outsidera, kterého lidé začali brát až poté, co jsem jim začal dávat úkoly na opsání. Devět let nic nedělání a žití v iluzi, že vše bude krásné a leží přede mnou světlá budoucnost. Roky, kdy jsem s klidným svědomím hlásal, že láska je zbytečnost, přátelství nepotřebuji, krása není důležitá a studování je lehké. Ten čas kdy termíny neměly deadline. Názory a mínění ostatních byly prdelopotrubím odváděny už podle názvu víme kam.
Ach to dětství. Ne, opravdu si na nic nestěžuju. Píšu to jen proto, abyste pochopili, že v ten certain event jsem cítil všechny tyto pocity - a to naposled v životě.
Podle tradice jsme my deváťáci měli závěrečné vystoupení na školní akademii a podle tradice jsme zpívali píseň. Ani nevím proč, ale vybrala se Záverečná od Iné kafe. Možná jsem byl proti, už si to nepamatuju, ale musím uznat, že lyrics jsou s odstupem času více než přesné...mrazivě přesné.
A v souvislosti s blížící maturitou jde na mě takový, jak to nazvat ten pocit...rutinní smutek. Že zase po 4 letech odejdu od lidí, se kterými jsem si vytvořil nějaká přátelství a opět většinu z nich víckrát v životě neuvidim. Jak pravili v Battlestar Galactica Tohle všechno se již stalo a stane se to znovu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímají tě moje hudební recenze?

Ano 42.9% (6)
Někdy 28.6% (4)
Ne 28.6% (4)

Komentáře

1 Naira Naira | Web | 2. prosince 2011 v 10:28 | Reagovat

Nám naštěstí Závěrečná od Iného kafe na stužkáči nehrála a to díky bohu, protože bych se určitě rozbrečela dojetím. Na střední to bylo boží, klidně bych se tam vrátila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama