Říjen 2011

Blbí Češi a správní Moravané...cháchá, vy jste vtipní

29. října 2011 v 11:32 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Už delší dobu jsem měl v plánu napsat něco o té pověstné nenávisti mezi Brnáky a Pražáky, ale nikdy jsem neměl ten správný impuls. Ale dneska už to prostě sepíšu.

Citát pro Taychi: Je zvrhlík doma?

28. října 2011 v 11:27 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Příspěvek do projektu s citáty u TaychiLayout - Clamor pro Bels

27. října 2011 v 19:27 | Destinaetus |  Layouty
Po nějaké době opět jeden layout na přání a to pro naši Bels. Nebudu to obkecávat. Jen mi dala na výběr pár obrázků a já vybral no :-) Snad se bude líbit Bels i ostatním. A doufejme že bude sloužit a fungovat tak jak má :DProkletí bez hranic na facebooku. Hell yeah!

22. října 2011 v 17:17 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Dnes je na facebooku každý, co si budem nalhávat. Tahle stránka bude fungovat spíše jen jako shromaždiště postřehů, které nedají na celý článek, také odkazů na nové články a jak to tak bývá, tak i na jiné věci :-)
Evoluce v lidském chování je nezvratitelná

16. října 2011 v 19:36 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Desík se nyní opět pokusí o nějakou tu svou psychoanalýzu oveček z toho stáda nazývaného společnost.
Všiml jsem si, že snad každý má nějaký idol. Vybereme si ho úmyslně, nevědomky, někteří to ani nevědí. Líbí se nám něčí osobnost, něčí styl, nebo vnitřně cítíme, že nejsme dokonalí a tak se snažíme alespon vzdáleně přiblížit k tomu, kdo podle nás je. Každý má nějaký ten idol nebo vzor - jak chceme vypadat, jak se chceme chovat, jak se chceme vyjadřovat. Máme i anti-idoly se kterými nechceme mít nic společného, jejich vlastnostmi opovrhujem, jsme schopní měnit své vzorce chování, jen abysme se odlišili.
V dětství si většina z nás veme za idol některého rodiče. Snad každý ví, že dítě kopíruje své rodiče, proto je prý výchova nezbytná a nesmí se podcenit. Ale nemusí to být nutně rodiče. Pokud rodič zklame, tak si najdeme vzor někde jinde. V opěvované pubertě to jsou muzikanti a herci. S přibývajícím věkem to jsou významné osobnosti. A pak dojdem k momentu, kdy si uvědomíme, že žádný idol nepotřebujem. Nikdo nechce být ničí kopií.
Ale pořád má každý seznam vlastností, kterými by chtěl disponovat a obdivujem lidi, kteří takoví jsou.

Comingout part one

13. října 2011 v 19:03 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Scéna se odehrává ve školní/internátní jídelně po večeři. Všichni lidé odešli, pouze Des a jeho spolužačka zde sedí a probírají s kým půjdou na maturitní ples. Zatímco z povzdálí je slyšet šum hovoru dvou třetáků.

Spolužačka: Ale víš jak by si nám všem vytřel zrak kdyby si tam přišel s holkou? Ale fakt! Jako ode mě nic nevíš, ale říká se, že máš profil na nákym ébojs nebo kde a že seš teplej.
Des: No, já sem.
Spolužačka: Cože...?
Des: No, sem teplej.

Třetáci sklapli huby.

Citát pro Taychi: Hradby pro ego

8. října 2011 v 22:32 | Destinaetus |  Básně aneb Vytrhané listy
Příspěvek do projektu s citáty u TaychiFree icons 2 (Search)

8. října 2011 v 19:50 | Destinaetus |  Drobná grafika
To, že je v nadpisu napsané Free, ještě neznamená, že ikony můžete vydávat za své vlastní! To opravdu nesmíte!
Po nějaké době jsem zase udělal nějakou tu drobnost. Tentokrát ikonky pro funkci Search. Pokud někdo potřebuje, tak mu to můžu upravit do odstínu, který potřebuje - nebo aspon přibližně. Klidně se zeptejte, nekoušu...moc :)


Můj pohled na buzerantské adopce

8. října 2011 v 17:56 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Tak tu máme pokračování mého článku Buzeranství očima buzeranta. Nepřímo jsem tam slíbil, že se vyjádřím k adopcím, ke kterým mám kladný, ale i záporný postoj. Nejdřív ale ve zkratce připomenu odstavec, kde jsem tu naši menšinu rozdělil na dvě části.
A to na gaye, kteří nemají potřebu se odlišovat a ve stádu ovcí si je spletete s heteráky. A pak ty naše "blondýnky", ty zženštilé buzíky, u kterých to je jasný i ve tmě.

Anketa: Měří se kvalita člověka podle jeho vzdělání?

6. října 2011 v 15:37 | Destinaetus |  Ankety
Redakce novin, studenti a politické strany prožívají obsesi státní maturitou. České školství se řítí do s*aček. A my neustále posloucháme Uč se at neskončíš jako popelář. Uč se aby ses měl dobře. Uč se aby z tebe něco bylo. Jsme vedeni k tomu, abychom po základní skole šli studovat gymnázium za každou cenu a následně se dostat na vysokou školu, což prý v ČR není až takový problém.

Ale znamená diplom z vysoké školy automaticky i to, že diplomovaný člověk je zároven i lepší člověk? Nemáte někdy dojem, že oni diplomovaní koukají na ostatní tak trochu shůry? Obvzláště když v hovoru místo abychom říkáte abysme, nebo když neznáte jinak neznámého hudebního skladatele, anebo nechápete jejich matematické vzorce a logiku? Nebo si myslíte, že diplom je jen cár papíru, se kterým se prostě lépe shání práce? Že vysokoškoláci jsou lidé jako zbytek populace, jen mají genetickou výbavu aby mohli studovat?


Výčitky svědomí jsou více než na místě

6. října 2011 v 13:43 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Ve filosofickém semináři jsme probírali buddhismus a došel jsem k jednomu jedinému závěru - závidím buddhistům. To jak se dokážou nad vše povznést, stát se těžkými flegmatiky a nenechat si ničím kazit den.

Maturita sedla do buldozeru a razí si cestu, aby mi "zaťukala" na dveře. Ale co, nebudu si tady stěžovat jak nemám čas, jak nestíhám, jak je vše těžké - jako někteří moji spolužáci. Ve skutečnosti čas mám, nudím se a je to lehké.

Mám dojem, že procházím něčím, co se dá označit jako opožděná puberta. Vždy jsem byl více "dospělý" než mý vrstevníci, z jejich oplzlých vtipů jsem pouze obracel oči v sloup a jejich honba za dobrým šukem mi byla k smíchu. Jenže nyní pocituju, že v poslední době se za tím dobrým šukem ženu já. Takže budto se ve mě probudila puberta, nebo jsem začal žít. Haha

V historickém semináři se nade mnou bohové slitovali a nepřišla na mě řada s prezentací. Matematici měli strohé a obyčejné prezentace. Pouze lidi z naší humanitně-jazykové třídy měli krásné a vzorové prezentace. Musím tu svou dopilovat a zlepšit - abych udržel renomé, přeci.

A stal se ze mě závislák na ledové kávě. Yeah!

(Jaký je vůbec účel internetových deníčků?)