Září 2011

Manuál pro sociopaty: Jak přežít ve společnosti

28. září 2011 v 21:01 | Destinaetus |  Jakoby ze života
Hlubokých dumání nad smyslem společnosti bude jistě mnoho. Ale k čemu je popis společnosti, když v ní nedokážete přežít? Zahraju si na autora nejmenovaných poraden a napíšu pár poznatků, které jsem pochytil a na vlastní kůži zažil. Přeci jen, všichni musíme chodit do školy nebo do práce.

Je smutné, že člověk dokáže být upřímný, jen když je opilý

24. září 2011 v 23:29 | Destinaetus
Kritika světa, lítost (sebelítost ?), filosofické poznání... nazvěte to jak chcete, ale dokud člověk do sebe nedostane nějakou tu hodnotu promile, tak k vám nikdy upřímný nebude.
Za střízliva dokáže pravdu mistrně schovávat za přetvářku, která by mohla být nominována na Oscara. Pokud není herec, tak aspon za sarkasmus nebo ironii. Ale s každou další skleničkou se ta pečlivě vybudovaná pevnost kolem vlastní hlavy nějak začne hroutit a vy se nestačíte divit.
Teď de jen o to, jestli tu upřímnost ustojíte.
.
.
.
Hádáte správně, já to neustál. Nebo naopak ustál? ... filosofická otázka.

Music are you: Každý má svou spřízněnou hudbu

3. září 2011 v 11:22 | Destinaetus |  Hudba aneb Symfonie kletby
Nestává se moc často, že by mě zaujal nějaký projekt či soutěž, ale Music are you od Adelaine Pierce má něco do sebe. Jde o to, že si na blog přidáte pár songů, které vás něčím charakterizují. Nebudu zde parafrázovat o čem celý projekt je, proto použiju její vlastní slova:
Každý, kdo si poslechne vaše písničky a přečte její slova by potom do komentáře zkusil napsat dojem. Prostě kdyby vás naprosto neznal (což třeba taky nebude) a měl by vás poznat podle těch písniček, tak jací podle něj jste.
Zároveň je to docela dobré i pro autora článku, pro jakýsi ujasnění a taky je pak určitě zajímavý číst, jak na lidi podle toho působíte.
Jakmile jsem si to přečet, tak mi bylo jasné že se musím zúčastnit. Kritizování druhých je taková moje úzkostlivě tajená úchylka :P
Pokud i vás její projekt zaujal, tak bližší indo máte Zde.