Wingardium dementia!

22. června 2011 v 17:45 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Magic_by_imagi
Při vymýšlení nadpisu jsem si vzpomněl na spolužačtino kouzlo Viagrum bagrum. Úsměv? Ne? Fajn.
Ačkoli se považuji za pohana, tak s magií nemám nikterak velké zkušenosti. Takže ode mě opravdu nečekejte nějaké tajuplné a temné rituály na přivolání peněz a lásky.
...Taky jste si ted uvědomili životní priority průměrného evropana 21.století? Peníze, práce, bydlení...a stále ta naivní touha po lásce. Hm, nejsme na tom ještě tak hrozně - si dovolím říct.
Ale zpátky k pokusům a hokusům. Jelikož se mně často stává zásek uprostřed článku a nedokážu dokončit myšlenku, tak si to (ne)pěkně a (ne)úhledně rozdělím do pár odstavců. Nuže.


Vykládání karet
Zažíváme naprostý boom věštců všeho druhu, až mám i dojem, že nahrazují kněze v roli náboženské autority. Na tom nevidím nic špatného, spíše naopak :) Ale mám problém s těmi, kteří místo toho, aby věštili z křištálové koule, věští z vaší peněženky. Určitě víte na jaký televizní pořad narážím. Neříkám, že věštci s ceníkem služeb jsou méně schopní nebo šarlatáni, ale skutečný věštec to nedělá hlavně kvůli penězům. Jenže to je spíše problém toho pořadu, jelikož je stavěn tak, aby si šéfové pěkně namastili kapsy. Myšlenka je dobrá, ale když chci výklad karet, tak ho chci podrobný a detailní a nehodlám vypláznout nevím kolik stovek za radu po telefonu, kterou mi může říct v podstatě každý. Věštec by měl věštit hlavně pro ten hřejivý pocit u srdéčka, že někomu pomohl - hodně nadnesené, ale podstatu to vystihuje dobře.

A navíc, i tito věštci si musí dávat pozor a jazyk. Zaregistrovali jste ten případ z Číny? Kdy žena zabila dítě, aby ochránila svou rodinu? Těžko říct jestli kartářka něco udělala špatně - její výklad asi neseženem, takže neposoudíme. Ale věštec by měl fungovat i jako takový psycholog, aby mohl odhadnout, co komu mohou říct a neublížit. A navíc když vám kartářka řekne pozitivní výklad, tak vám to může dát například potřebnou sílu k rozjetí vlastního podniku. Pokud vám dá negativní výklad, tak vás to zase může připravit na nejhorší a to se vždycky hodí.

Přírodní lékařství
Netvrdím, že přírodní léčitelé jsou babky kořenářky, ani že očkování je čiré zlo. Medicína je hold medicína, ale když nestačí, tak tu máme léčitele. Nemám vlastní zkušenosti, ale co jsem zatim slyšel, tak byla jen samá chvála. Nechápu co je dnes tak trendy na tom si práškama zasračkovat játra, když existuje tolik alternativ. Sám mohu potvdit že na problémy s trávením pomáhá mnohem víc a lépe bylinkový čaj než drahé tabletky.
Navíc mnoho lidí říká, že většina léčby spočívá ve vaší víře v to, že lék funguje.

Zlogothyčky
Bohužel i magie se stala obětí pozérství, stereotypu a předsudků. Pokud jste 13letá dívenka s černou mikinou, Evanescence v mp3 a máte místo mozku vakuum, tak jistě víte o čem mluvím. S takovými zlogothyčkami je lepší si nezahrávat! (ironie). Víte jak, řídí se všemi těmi blogovými články, at kladnými tak zápornými. Spíše než čarodějky to jsou satanistky tvrdé jak smirkový papír, což se projevuje obrácenými pentagramy a kříži na školních sešitech a hned pod tím napsáno Ave satan, nejlépe černou fixou a červenou obtáhnuté. (haha) Velmi často je k tomu vedou údajně gothické a metalové kapely jako třeba HIM (haha).
Vyrostou z toho? Musíme svorně doufat.

Páni vědátoři
To že vědci musí mít nad vším kontrolu a vždy musí mít pravdu, na to jsem si částečně zvykl. I to jejich odmítání všeho nelogického a nefyzikálního už považuju za součást jejich image. Ale nepřijde vám to někdy až trochu přehnané? Mám dojem, že za všemi těmi jejich posměšky se skrývá takový malý neznatelný strach ukrytý kdesi hluboko z toho, že existuje i něco, co nejde změřit ani spočítat. To že popírají existenci bohů (budmě tolerantní - Boha), to do jisté míry chápu. Ale jak si mohou být tak jistí u věci jako třeba posmrtný život nebo poltergeist? O spiritistických tabulkách se dá debatovat a většinu "duchů" má na starosti úplně něco jiného. Ae to nic nemění na faktu, že nemáme a ani nikdy mít nebudem spolehlivý přístroj jak potvrdit či vyvrátit život po smrti. A když vám po bytu začnou létat hrníčky vzduchem, tak vám nějaká magnetická pole a vlhkost vzduchu jako vysvětlení stačit nebudou. A vědci z toho musí být docela zoufalí, celý život zasvětí hledáním řešení a honbou za nobelovkou a pak se ukáže nákej bubák a jsou s těma svýma matematicko-fyzikálníma tabulkama v háji jako Baťa s dřevákama. Ale oni si poradí, protože když na něco neexistuje vzoreček tak to je co? Přeci nesmysl.

Původní článek se dokonale smazal. Z toho důvodu je tento přepis kratší a stručnější.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Démoni a pekelníci hledající zmrzačené duše

*Chramst* tvou duši!

Komentáře

1 sayu sayu | 22. června 2011 v 18:16 | Reagovat

Tvůj článek se mi líbí.
Nějak mě nenapadá, co k němu dodat - je napsaný hezky. Zvláště se mi líbí ta část o vědě vs magii.

Co se těch malých rádoby gotiček týče, myslím že z toho vyrostou, že je jejich životní póza přestane bavit. Jediné, z čeho mám strach, je, aby si nezačaly naivně zahrávat se sílami, na které nestačí...znám takové případy.

Jo a pořad "Volejte věštce" je největší pí*ovina, která úplně schazuje veškerou magii nebo věštění. Ty tlusté ukecané a upocené ženštiny, co se vydávají za věštkyně, by režiséři vůbec neměli (zvláště v TV Prima) pouštět na obrazovky... :-?

2 Cirrat Cirrat | Web | 23. června 2011 v 10:45 | Reagovat

I stručné to bylo dobré počtení.

To o té Číňance jsem nevěděla, ale v Asii obecně k těmhle věcem přistupujou trochu jinak... :-)

3 Adelaine Monroe Sawyer Adelaine Monroe Sawyer | Web | 23. června 2011 v 12:22 | Reagovat

S tím posledním odstavcem naprosto souhlasím! Taky mě štve, jak vědci musí OKAMŽITĚ VŠECHNO vyvracet, hledat v tom mnohdy i nesmyslné logické důvody. A taky mi přijde, že se za tím jen skrývá strach z neznámého, že se bojí, že to bude něco, co jim nepůjde vypočítat nebo co nenajdou v knihách.

Ale vadí mi ty zlogothyčky. (musela jsem se podívat jak jsi to psal :D ) Tyhle malý ubožačky totiž dělají jak gothic, tak třeba i satanistům strašně blbou pověst. Pak člověk jen řekne, když se ho někdo ptá, "ano, jsem satanista" a hned se na něj snese letka nadávek a já nevím čeho všeho. Mám ráda černou, občas poslouchám Evanescence, jsem satanistka, ale to neznamená, že musím mít v hlavě úplně nas*no. ;-)

4 Adelaine Monroe Sawyer Adelaine Monroe Sawyer | Web | 23. června 2011 v 12:22 | Reagovat

[3]: nas*áno. Když to nemůžu napsat bez hvězdičky tak dělám chyby, om. :D

5 Naira Naira | Web | 23. června 2011 v 12:34 | Reagovat

Místo mozku vakuum :D tak to mě hodně pobavilo :D

Někdy opravdu víc pomáhá, dát si bylinky, lehnout si a nachvilku zklidnit mysl. Když hrozí, že onemocním, nacpu se česnekem, natrhám pár bylin na zahradě, udělám z nic čaj a v 99% bacil zaženu. Antibiotika jsou sračka, takže pokud člověk nemusí, neměl by je do sebe cpát.

6 strigga strigga | 23. června 2011 v 20:01 | Reagovat

Nejsem bohužel třináctiletá puberťačka s černou mikinou a obráceným pentagramem, takže odstavec o zlogothyčkách asi těžko docením :D ale s tím přírodním lékařstvím souhlasím. Hlavně s tou poslední větou... ať žije placebo! xD
A "páni vědátoři"... v zásadě bych mohla souhlasit. Ale neházejme je všechny do jednoho sáčku na odpadky 8-) posmrtný život... v tomhle případě jde jen a jen o individuální víru každého člověka, tak proč by si nějakej vědec nemoh v hloubi duše věřit ve věčný orgie ve Valhale, že :-D

7 Babe Babe | E-mail | Web | 23. června 2011 v 21:43 | Reagovat

chm chm... HIM je proti 2 Times Terror v ívlnosti jako hana montana ^^

8 Babe Babe | E-mail | Web | 23. června 2011 v 21:44 | Reagovat

[7]: ale počkat, to je mnohem ívlvější než 2TT. takže ber, že místo jména té (ne)existence su řeklo abba :)

9 Destel Destel | Web | 3. července 2011 v 19:41 | Reagovat

Já se rozhodla, že se dám na bylinkářství. Náhodou jsem zjistila, že mám mamka v zahrádce meduňku a mátu, takže busu sušit... :D Čaj z meduňky jsem už vyzkoušela a v kombinaci s medem je to mňamka. Sice ještě netuším, co přesně to léčí, ale to časem zjistím.
Taky jsem nedávno poprvé ochutnala čaj z přesličky (nijak nesušená přeslička vyluhovaná ve vodě). Chutnalo to úplně stejně jako jakýsi čínský čaj, co jsem kdysi pila a za který jsem dala pomalu kilo. A přesličku děda utrhl v lese. :D

Veškeré tajemství života se ukrývá v přírodě. A příroda je prostě magie. :D

10 Viollet Viollet | Web | 4. dubna 2012 v 21:09 | Reagovat

Poslední odstavec mě fakt rozesmál. Létající hrníčky jsme sice nezažili, ale zato jsme měli to čest střetnout se s létajícím odpadkovým košem. Co se bratra týče, občas mu na postel sedávají cizí lidé. S šepotem odnikud a (nejen) sborovým zpěvem máme zkušenosti stejné. 8-)

11 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 5. srpna 2012 v 21:46 | Reagovat

Když jsem se začala zajímat o gothiku, tak nějak sama jsem si k tomu domyslela mýtus, že to má co dočinění s magií. Ne černou, ani satanismem, zkrátka "jen" s tím zájmem o duchovno, ezoteriku a posmrtný život. Naštěstí jsem se hodně rychle dopídila k pravdě a když jsem letos psala o gothice absoloventku (mimochodem pokud by tě zajímalo, můžu poslat) a poslouchala k tomu darkwave a něco málo od 45 Grave, mým tehdejším výmyslům jsem se smála. :D

Ovšem, odrovnalo mě nedávné setkání v metru s jakousi paní velice zažranou do ezoteriky a čarování. Sedím si tam v korzetu, černé sukni, sluchátka v uších a ona se mě ptá, či nejsem čarodějka. Nemohla jsem se jí zbavit, dokonce přejela svoju zastávku, kde měla vystupovat. Dodnes lituju, že jsem jí neřekla, že umím věštit z blití. Podle barvy a konzistence poznám, co dotyčný včera pil. :D

12 Executor Executor | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 14:39 | Reagovat

Ďalšie nevyvážené skupiny tvoria ľudia, čo komolia pohanstvo (tzv. ufoslovania) a ľudia, čo to preháňajú s vecami, ktoré sa tuším označujú ako New Age. Uznávam, že aj zlogothyčiek je celkom dosť. Najlepšie, keď majú na krku baphomet aj kríž naraz. :-D Som zvyknutý na všeličo, ale to je už priveľa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama