Téma na Libere - Hračka teenagerů

22. ledna 2011 v 13:04 | Lord Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Jako první mě napadl vibrátor...ale to asi patří na stránky s trochu jiným zaměřením :D

Myslím, že hlavní hračkou teenagerů nejsou nějaké materiální věci, jako třeba auto...ale věci, které souvisí s psychikou. Začíná to už ve školce, děti se smějí druhým, třeba kvůli brýlím. A jak nám přibývá svíček na dortu, tak se naše potřeby výsměchu zpestřují.


Nevím jak popsat svoji myšlenku ohledně oné hračky :D Zkrátka teenageři si rádi hrají s cizím soukromím, rádi pomlouvají, debatují o okolí, kritizují. Jo jo, zní to jako to otřepané klišé, každý každýho pomlouvá atd. atd. Ale já tím myslím tu touhu pohrát si s něčím životem, mít někoho v hrsti, rozhodovat o jeho budoucnosti. Jako takový příklad můžem uvést šikanu, v poslední době debatované téma. Každý má skryté choutky někomu způsobit bolest, někde si ventilovat vztek. A pokud se sejde víc takových supů, tak se hodně rychle začne mračit jinak jasná obloha. A čim více deptáte, tím větší radost máte. A takové oběti pak často to samé v bledě modrém dělají někomu jinému. Obranný reflex, jak svojí bolest poslat jako tichou poštou někomu dalšímu? Zbavit se toho břemene, nemít s tím nic společeného, ať si to vyžere někdo jinej? No, něco na tom asi bude...měli jsme spolužačku, které se všichni smáli. Já to nijak neřešil, ale jakmile se začal šířit virus výsměchu, tak jsem se taky přidal. Ale šikana v pravém slova smyslu to nebyla, prostě to byla dívčina co se řídila Bravíčkem a vzorem Natálky Sadness...jen nebyla pěkná. Na tomto příkladě jsem zjistil, že i když proti někomu nic nemáte, ale posloucháte proslovy o jeho špatnosti, divnosti, nemorálnosti, slizkosti, demenci, tak chtě nechtě si osvojíte názor většiny a stáváte se nepřítelem. Ani si to nemusíte uvědomit. A to je ta pomyslná hračka. Základní a střední školy jsou v podstatě jen takové školky se stále obnovitelnými zdroji obětí a nikdy nekončícími zástupy sadistů...jen celý proces "hraní si" je mnohem víc promakaný. A víte jak to vypadalo ve školce, když vám nedovolili si hrát s ostatními, tak jste prostě byli mimo celý kolektiv, byli jste ti divní, děcka se vám smáli. Sakra, já si ze školky asi odnes nákej komplex :D No, někdo si ze školky odnese rozvinutý smysl pro společnost, někdo nenávist, která ho sžírá celý život. Jak tak o tom mluvím, tak jsem si uvědomil, že školka je vlastně taková líheň introvertů, kterým život tříská zuby už od útlého věku.

Jo jo, proutek se musí ohýbat dokud je mladý...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Her alter ego* Her alter ego* | Web | 25. ledna 2011 v 21:45 | Reagovat

Myslím, že jsi to vystih přesně. Drby :D Chá. S přisvojováním názorů souhlasím, děje se to všude kolem mně, jen aby zapadli, tak dělají to samé co druzí. samozřejmě nejsme takoví všichni, že?

Já si školku nepamatuju, kromě pár incidentů, např. že mě kamarád kopl do břicha (asi to nebyl kamaárd), nebo první lásku nynější spolužačky (a ona si to nechce přiznat)..

2 Alouch Alouch | Web | 26. ledna 2011 v 12:54 | Reagovat

Je to sice trochu jiné téma, ale škatulkovat lidi mi taky připadá jako neustálý zlozvyk společnosti. Ač se tomu bráníme, jak chceme, nikdy se toho dokonale nevyvarujeme. Pro mě bylo taky šokující zjištění, že holka, kterou ve třídě nemáme rády, je naprosto skvělá a věci, které dokázala, by málokdo zvládl. A školku nenávidím, od té doby mám klaustrofobii, protože mě děti zavíraly do skříně :D

3 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 28. ledna 2011 v 16:45 | Reagovat

Pravda vibrátor a jiné pomůcky mě napadl taky :D Osobně taky za "hračky" jiných teens považuju právě tu možnost pohrávat si psychicky nebo s cizími záležitostmi.Ale  taky si myslím, že ještě oblíbenější je si vybrat za hračku nějaké člověka, kterým se dá krásně manipulovat a časem se z něj stává živá hračka....

4 Krutá Krutá | Web | 1. února 2011 v 19:20 | Reagovat

Proutek se musí ohýbat anebo loutky se musí lámat. Zajímavá myšlenka, psychika v rukou dětí. Ale extrémně pravdivá, nemáme někdy na hraní víc než sami sebe. Tak se pojďme zničit. Kdo dřív? Kdo líp? Kdo navždy?

5 okurkovykrem okurkovykrem | Web | 2. února 2011 v 17:51 | Reagovat

Se mnou si ve školce taky nikdo nehrál, ještě teď si to pamatuju. A co je horší - ti, co se mi smáli, si vůbec nevzpomínají, že mi něco takovýho dělali.
Tohle tvoje zamyšlení se mi líbí, já nad tím přemýšlím často, otázkou je: Proč lidi touží být nad ostatními?

6 P. Bloody P. Bloody | Web | 2. února 2011 v 23:31 | Reagovat

Zas*aná školka... jo, tam to začíná. Ale nemyslím, že by tu potřebu ponižovat a trápit slabšího měli všichni. Oni to dělaj hlavně parchanti, co doma pořád poslouchaj, jak jsou úžasný a maj, na co jenom pomyslej. A pak fakani s IQ těžce pod 50. Typy takovejch supů psychlogové rozdělujou do strašně intelektuálních kategorií. Ale ze svých vlastních zkušeností vim, jaký s*áči tohle dělaj. Já jsem nikdy neměla potřebu někoho ovládat a zprotivovat mu život. Co já vim, třeba jsem nadpřirozená :D anebo fakt šikanujou jenom vymaštěný slaboši a rozmazlená hovádka, co si sama ani neutřou řiť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama