Upíři sou opět IN - rozeberem si mozky lidí.

14. srpna 2010 v 16:45 | Destinaetus |  Úvahy aneb Vyschlá studna
Když se tohle téma objevilo v anketě, tak mi bylo hned jasné že to zvítězí. Všichni se rozepisujou jak milují či nesnáší Twilight - není tajemnství že já ho nesnáším. Nebo porovnávají Twilight a jiné upírské ikony, ale to já dělat nebudu, krásně to už vystihla Denaille.


Ale začneme právě Twilight a jeho oblíbeností. Zaprvé nechápu, proč si lidé myslí, že Twilight zbožnují právě metaláci, gothici či další ztemnělé existence. Popravdě neznám ani jednoho takového člověka, všichni do jednoho Twilight nesnáší. Zalíbení v tom našli hlavně lidé, kteří se řadí k tomu "normálnímu" proudu společnosti a nebo pozéři (černé mikiny, HIM v přehrávači, lebky s mašličkama). Ale proč sakra? Vždyt upíři, krev, smrt...to by se mi mělo líbit ne? Jenže ALE! Twilight a jeho filmové zpracování je odlehčená verze upírů, která je stravitelná pro konzumní společnost. Knihy sem nikdy nečet, ale představa upírské vegetariánské rodinky a vztah upíra s člověkem o významu romance vetší než Romeo a Julie...už tohle vypovídá o velkej kravině. Všimli ste si, že upírské filmy a seriály současnosti jako sou True blood, Moonlight, 30 dní dlouhá noc, Blade nebo Underworld sou téměř neznámé a nebo sou označované za blbosti? Ukazují upíry přesně tak jaká je jejich přirozenost. Ovšem to se lidem nelíbí. Proto když se objevilo Twilight, které ukázalo, že upíři sou krásní, milý, ochranářští a vegetariánští jedinci, tak se lidé málem pos*ali blahem. Co za to může? Že by lidem chyběla ta touha po nebezpečí, smrti a dalších morbidnostech, které zmínění metaláci a gothici berou jako samozřejmou část života, a bylo to pro ně zabaleno v růžovém balení s mašličkou, aby z toho nebyli šokováni? A tím pádem to je pro lidi mně podobným věc plná přetvářky a iluzí ze které se nám chce blít! Nebo lidé chtějí vidět, že i od přírody kruté bytosti můžou být hodné, až to je hodně naivní? Že by si tim utvářely představu, že svět nemůže být tak zlý a nelze někoho ihned odsuzovat? A jak tvrdí fanoušci, Twilight je věc, kterou nechápem...a ani se pochopit nedá! Je to snad ta věc, jak se tvrdí, že holky mají radši ty "záporný typy" kluků a tak se celé legie pubertaček vrhli na záporáckého Edwarda? Je to vtipné pomyšlení že.

Každopádně, Twilight udělalo velkou změnu ve vampyrismu. Ani bych se nedivil, kdyby tak za 10 let by malý haranti nevěděli kdo je Drákula se slovy Ale vždyt Edward byl první upír! a obrátil by se jim celej svět vzhůru nohama kdyb jim někdo řekl, že upír na slunci zemře.

Při psaní sem si vzpomněl na scénu z True blood. Byla debata, kdo byl první upír. Hlavní dement tvrdil že Eva, tím že utrhla jablko (a proto prý Eva - Evil). Druhej zmínil Kaina. Ti co neznají, Kaina kousla Lilith (první žena vyhnaná z ráje, která se časem změnila téměř v démona - na delší povídání) a tím Kainovo znamení. A pak to rozlouskl Jason První upír byl Ježíš Kristus...vždyt vstal z mrtvých...říkal Pijte mou krev...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lilithen Lilithen | Web | 14. srpna 2010 v 17:02 | Reagovat

Ani to nečti, radím ti dobře. Jednou jsem to četla a od té doby mám při slově Stmívání tiky v koutcích...
Ale vážně. Upír - vegetarián? Co je to za hovadinu? Vždyť upírství se vždy zakládalo na tom, že tyto bytosti pily krev člověka. To je jako kdybych například byla vegetarián a řekla, že jsem masožravec, ale protože nechci, aby se zvířata trápila, tak nejím žádné maso.

2 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 14. srpna 2010 v 17:10 | Reagovat

První upír byl Ježíš Kristus...vždyt vstal z mrtvých...říkal Pijte mou krev...
Jason to vždycky rozseká svojí hláškou. Nebo svym chováním. True Blood se mi líbí, je to super seriál a obsahuje nejenom upíry ale i kožoměňce a jiný potvory.
Upíři by měli pít lidskou krev, protože ta jim podle historie(povídaček?) dává nejvíc energie. Tak to prostě je a nějaká krev z veverek nenahradí lidskou krev. A navíc když se to dá udělat tak, abys ti lidi nevypil´úplně ale vzal si jen tolik, kolik potřebuješ

3 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 15. srpna 2010 v 18:02 | Reagovat

Ah, Deren. To jsem ráda, že jsem na tebe zase narazila:)
To jsou mi rouhačské řeči o Ježíšovi, ale je to tak:D
Shrnul jsi to naprosto trefně. Jsem jedna z těch, co má ráda ´záporný typy´a proto od Edwarda radši dál:D Přestože jsem to četla.

4 lady-dariel lady-dariel | Web | 27. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

nwm..ja osobně zbožnuju..jen Darculu to je klasika.. :P :) ale ted se mi docela líbila škola noci..ale je fakt že twilight fakt nemusím :)

5 Stella C. Stella C. | Web | 3. ledna 2011 v 16:06 | Reagovat

My to nedokážeme pochopit, protože nejsme naivní pubertální holčičky, co se bojí jakéhokoli, co je jakože víc ívl. No ale vlastně se jim ani nemusíme divit. Já osobně nemůžu říct, že bych před pár lety letěla na sladké hollywoodské hochy, ale polovina, ba možná víc puberťaček se ti radši zamiluje to ochranářského pro lásku trpícího Edwarda, než do Drakuly potřísněného krví a držícího v ruce hlavu svojí oběti. Heh.
Taky to trochu nechápu s těma záporákama. Je to prostě znak toho, že ty holky absolutně nic nevědí o životě. Chtěla bych vidět, jak by je ubohej Edward při abstinenci ochránit před kdoví kým. Zato taková Selene z Underwordu by ho zlikvidovala, než by stihla zastrašená holka vykřiknout. Nechápu, jak někdo nemůže znát True Blood, Underworld (troufnu si říct, že Underworld nastartoval to, že jsem se začala hodně koukat na upíří filmy, do tý doby jsem je jen měla ráda a nijak víc jsem si obzor nerozšiřovala) anebo Moonlight, Blade. To jsou skvělý filmy/seriály!
Mnohem lepší, než nějaký Upíří deníky, nebo Stmívání. Já přiznávám, že mám ráda takové ty romantické filmy, protože mě osobně romantika chybí, ale zase TAKOVÝ romnatický sračky nemusím. Upíři mají být prostě krvelační, se neovladatelnou touhou po krvi. Když bych byla upír, určitě bych nechodila na nějakou blbou střední, pořád a pořád dokola. Taky pěkná blbost, tobych po společnosti lidí moc netoužila. A to se řázením na slunci.. oh, bože. Stephenie má asi hold ráda třpytivé věci, no. Tak to tam hodila. Jinak si absolutně nedokuž vysvětlit, jak jí taková píčovina napadla. Byla jsem nucena vidět z nudy druhý díl. Tam Éda stál v nějakém kostele a chystal se vystoupit před lidi na světlo. Když je něco nezaložené na pověsti, tak to vyzní jako úplně píčovina, jako tohle. Kdybych šla po ulici a viděla, jak vedle mě stojí nějakej magor, co se mu třpytí kůže. Hm, tak že je upír by mě napadlo asi na posledním místě..

Umh, to jsme se rozepsala. :D Jinak moc zajímavý blog. A krásný design. ^^

6 Stella C. Stella C. | Web | 3. ledna 2011 v 16:45 | Reagovat

"Chytlo mě to a nejde přestata mluvim o TVD. Uplně jsem se zamilovala do Eleny a Stefana, ale Damon mi nějak nesedí už jen proto, že je zlý. Jsem u toho hrozně napjatá a chvilkama se i bojim. Většinou se leknu jak se z ničeho nic někdo objeví."
Tohle jsem náhodně našla na blogu jedné dívčiny stejně staré, jako jsem já. Sladké, no ne?

7 Caria Caria | 20. února 2011 v 0:27 | Reagovat

Ach ne, jen se řekne Twilight a mě se už dělá zle...vzhledem k mému věku mě ke čtení těchto knih strhla má generace...a upřímně lituji času který jsem tím promrhala. Co nám může kniha tohohle tipu dát? Nic! Je to jen hloupý románek s klasickým Happy endem...stačí si přečíst první stránku prvního dílu a poslední stránku posledního dílu a nic víc nepotřebujete...nic důležitého se mezitím nedějě. A s upíry to nemá tedy opravdu nic společného...upír který se na slunci třpytí a zachraňuje lidi jako nějaký superman...to se nedá komentovat. :-x

8 alter ego alter ego | Web | 3. dubna 2011 v 20:58 | Reagovat

Tw jsem neviděla, nečetla a neplánuju to změnit. Ale řekla bych jen: Žij a nech žít. I stmívat se jednou přestane. A pak se lidem zase rozsvítí. A dokud jsou tu stále tací, co vidí Maxe Schrecka, když se řekne upír..jsme v suchu. Osobně nevyhledávám upírské seriály. Nevím. Třeba mě to taky jednou pohltí. Všichni ti Bladi a True Blooďáci.

9 Ell Ell | Web | 8. srpna 2012 v 16:01 | Reagovat

Stmívání jsem znala dlouho před tím, než se stalo fenoménem. Předtím se mi to líbilo, ale jakmile po tom začali holky šílet, hned se mi to líbit přestalo. Dívám se na Upíří deníky a ty mám vážně ráda...:)

10 Aña Aña | E-mail | Web | 22. dubna 2013 v 16:05 | Reagovat

"Ve stmívání nejsou upíři, ale víly svítilky bacha na věc..."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama